Rezultate te kerkimit per termin: +Krantja

Total: 127
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.351Z

Ermir Krantja: Luanim "Berberi i Seviljes" kur shembej busti i Enverit

Mes Italisë dhe Tiranës, dirigjenti Ermir Krantja ka arsye të forta të kthehet në skenën shqiptare. Është kujtimi i të atit dhe uni i tij artistik që u rrit në këto ambiente. Bashkëpunimi me balerinin e njohur Ilir Kerni për baletin "Kopelia" është arsyeja që gjendet në Teatrin e O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.255Z

Krantja: Ndjej frymemarrjen e publikut, edhe kur salla eshte ne heshtje

Ne kuader te aktiviteteve qe po zhvillohen me rastin e 100-vjetorit te krijimit te shtetit shqiptar, "Koncerti Simfonik i Pranveres", i cili tashme eshte kthyer ne nje tradite te pervitshme per Forcat e Armatosura, shenoi nje hap me te larte cilesor te Orkestres Frymore te FA. Ekzekutimi dhe interpr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.786Z

Trainini dhe Krantja në koncert

Roberto Trainini, violonçelist vjen nga Italia për një recital me Orkestrën Simfonike të Radio-Televizionit Shqiptar nën drejtimin e Ermir Krantjes. Më 24 shkurt, ora 19.00, në skenën e madhe të Universitetit të Arteve në Tiranë. Në program: Koncert për violonçel dhe orkestër nga Ro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.759Z

Inva Mula cel sezonin ne TKOB

Sezoni i ri parashikon surpriza te medha pasi ne skene do te rikthehen emra te njohur si sopranoja Inva Mula dirigjenti Ermir Krantja tenori Josif Gjipali e shume te tjere.Prej dates 1 tetor kur do te shpallet zyrtarisht e hapur stina e re artistike e TKOB per nje jave publiku do te mund te ndjekin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.329Z

Inva Mula, në Tiranësi soprano dhe regjisore

TIRANE- Sopranoja Inva Mula, dirigjenti Ermir Krantja, tenori Josif Gjipali janë disa nga artistët e njohur shqiptarë, me të cilët Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit do të hapë siparin e sezonit artistik tetor-dhjetor 2010. Nga data 1 deri më 6 tetor në skenën e këtij teatri do të ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.332Z

Inva Mula, në Tiranë si soprano dhe regjisore

TIRANE- Sopranoja Inva Mula, dirigjenti Ermir Krantja, tenori Josif Gjipali janë disa nga artistët e njohur shqiptarë, me të cilët Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit do të hapë siparin e sezonit artistik tetor-dhjetor 2010. Nga data 1 deri më 6 tetor në skenën e këtij teatri do të ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Mustafa Krantjes, Mjeshtrit q jetoi me muzikn

Kur m t mdhenjt e kohs s tij n muzike, Tefta Tashko Koo, Maria Kraja, Mihal Ciko, i than se ai duhej t dirigjonte, Mustafa Krantjes i ishin djersitur duart nga emocioni. Ishte tepr i ri dhe kalendari shnonte vitin 1938. Kishte studiuar, n normalen e Elbasanit , me nj fmijri t kaluar n skamje. Kisht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama