Rezultate te kerkimit per termin: +Krashi

Meta: total 80 / total_found 80 / time 0.000 / keyword[0] krashi / docs[0] 80 / hits[0] 154 /
Dyshohej për vrasjen e të shoqit, 61-vjeçarja këtë radhë arrestohet se mbante armë pa leje
  • 2016-12-01

Dyshohej për vrasjen e të shoqit, 61-vjeçarja këtë radhë arrestohet se mbante armë pa leje

Policia e Krujës ka vënë në pranga një 61-vjeçare për armëmbajtje pa leje. Burimet zyrtare bëjnë të ditur se Ahmedie Krashit i është gjetur në shtëpi një pushkë pa leje dhe 6 copë fishekë. Sipas policisë Krashi ka qenë e dyshuar për vrasjen e bashkëshortit të saj, ngjarj

Dibra, bastioni i askujt: Historiku 25-vjeçar i zgjedhjeve vendore me fitues sa majtas-djathtas
  • 2016-08-15

Dibra, bastioni i askujt: Historiku 25-vjeçar i zgjedhjeve vendore me fitues sa majtas-djathtas

Skandali i Shukri Xhelilit i ka dhënë Dibrës një shans kombëtar që mund të shërbejë si një test 9 muaj para zgjedhjeve të përgjithshme, apo që për një ditë (edhe ajo e shënuar), më 11 shtator, të jetë nën reflektorët e vendit. Analizat kanë nsur që tani .Disa thonë që ë

Të mos harrojmë, duke kujtuar dhe shkruar për njerëzit
  • 2015-12-25

Të mos harrojmë, duke kujtuar dhe shkruar për njerëzit

Nga Sakip Cami* "Memoria historike e kombit". - Ky është titulli kuptimplotë i librit më të ri të gazetarit e shkrimtarit të mirënjohur Halil Rama. Libri është padyshim dhurata më e mirë që autori u bën lexuesve të tij, fillimvitin e ri 2016. Pas "Testamentit të Atdhedashurisë"

Matoshi: DASH dëshmoj se kauza e opozitës për demarkacion është false
  • 2015-12-21

Matoshi: DASH dëshmoj se kauza e opozitës për demarkacion është false

Pavarësisht raportit të publikuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit lidhur me çështjen e Demarkacionit me Malin e Zi, kjo gjë nuk i ka bindur partitë opozitare që të heqin dorë nga kundërshtimi i kësaj marrëveshje. Analisti, Halil Matos

Shqiptari në administratën e Londrës
  • 2015-12-11

Shqiptari në administratën e Londrës

PROFIL/Lavdrim Krashi, që prej 15 vitesh në administratën vendore britanike, ka menaxhuar aspekte të ndryshme të politikave të strehimit Nga Halil RAMA Çerek shekulli më parë, kur u gjend mes atyre mijëra studentëve që aspironin për një Shqipëri si gjithë Europa, Lavdrim Krashi

Gara për Londrën; kandidati laburist, mik i shqiptarëve
  • 2015-09-13

Gara për Londrën; kandidati laburist, mik i shqiptarëve

Kandidati zyrtar i laburistëve britanikë për kryetarin e ri të ardhshëm të Bashkisë së Londrës, njeriu që konsiderohet si favorit për ta fituar atë garë, Sadiq Khan, deputet në Parlamentin britanik, njihet si mik i shqiptarëv

Vrau një polic në vitin 1997, Besnik Coka prangoset në Rinas
  • 2015-08-15

Vrau një polic në vitin 1997, Besnik Coka prangoset në Rinas

Policia ka arrestuar një 40-vjeçar të dënuar për një vrasje të ndodhur në vitin 1997. Falë operacionit të koduar "Kurthi", është vënë në pranga në Aeroportin e Rinasit, Besnik Coka. Ai është dënuar nga Gjykata e Dibrës me 25 vjet burg për vrasjen e një punonjësi të policis