Rezultate te kerkimit per termin: +Krasniqi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.583Z

Krasniqi:

Parlamenti i Kosoves eshte i bindur qe se shpejti do te shpallet deklarata per pavaresine e Kosoves. Kjo ka qene deklarata e kryetarit te Kuvendit te Kosoves, Jakup Krasniqi, pas takimit me shefin e Zyres italiane, ne Prishtine, Patrik Mura. Ai ka shtuar se Kuvendi eshte ne fazen finale te pergatitj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.167Z

Krasniqi: Përgjigjemi bashkë

Jakup Krasniqi thotë se autoritetet e Beogradit dhe ato të Shkupit po kryejnë aksione terroriste. Kryeparlamentari kërkon që kësaj situate t’i përgjigjen të gjithë shqiptarët. Në një bisedë për Express, Krasniqi shfaqet kritik edhe ndaj bashkësisë ndërkombëtare duke thënë se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.831Z

Krasniqi thirrje Vetëvendosjes

Pas reagimit të ardhur nga Raportuesja për Kosovën në PE, Ulrike Lunaçek, i mënjëhershëm ka qënë dhe qëndrimi nga Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, në lidhje me protestën e Vetëvendosjes. Krasniqi, u ka bërë thirrje drejtuesve të kësaj lëvizjeje “të mos i k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.449Z

Krasniqi në Berlinale

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi takoi në Berlin organizatorët e Festivalit të Filmit Berlinale, me të cilët bisedoi rreth mundësisë që vitin e ardhshëm në konkurrencë zyrtare të këtij festivali të ketë edhe filma nga Kosova. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.741Z

Sondazhet: Fiton Luan Krasniqi

Luan Krasniqi e ka fituar takimin edhe në sondazhet e internetit. Faqja gjermane e specializuar për boks boxing.de në sondazhin e zhvilluar (votimet janë deri ditën e djeshme) ka këto rezultate: Krasniqi fiton me nokaut (58.9%), Krasniqi fiton me pikë (25.3%), ndërkohë për një fitore të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.740Z

Krasniqi në Hamburg

Të hënën, Luan Krasniqi sëbashku me ekipin e vet, arriti në Hamburg.Këtu, ky boksier i kategorisë së rëndë nga Rottweili, më 14 korrik, dëshiron të ngadhnjejë dhe të shkoj një hap më afër ëndrrës së tij: që shiritin e kampionit botëror sërish ta sjell në Gjermani. Mu për k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.186Z

Jakup Krasniqi, nostaligjik

Kryeparlamentari në detyrë, Jakup Krasniqi është njëri nga politikanët që sjellë kohëpaskohe fotografi personale. Meqë nënkryetari I Nisma për Kosovën, është 63 vjeçar, në prag të pensionimit, si duket ë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama