Rezultate te kerkimit per termin: +Kredia

Meta: total 1000 / total_found 3163 / time 0.013 / keyword[0] kredia / docs[0] 3163 / hits[0] 5447 /
Aventura e Galeazzo Cianos, për ti marrë pavarësinë Shqipërisë
  • 2019-04-01

Aventura e Galeazzo Cianos, për ti marrë pavarësinë Shqipërisë

Ciano mbërrin në Shqipëri për të marrë pjesë në ceremoninë e martesës së Mbretit Zog i I me Geraldinën 80 vjet më parë, qytetari i nderit të Tiranës Bajram Peçi Ashtu si shefi e vjehrri i tij, Musolini, edhe Galeazzo Ciano e filloi si gazetar karrierën e po si ai, i braktisi shpejt

Akuzat për mashtrim, flasin indianët mashtrues: Sulme politike
  • 2019-03-27

Akuzat për mashtrim, flasin indianët mashtrues: Sulme politike

Dy vëllezërit indianë Nitin Sandesara dhe Chetan Sandesara, që morën shtetësinë shqiptare vitin e kaluar dhe që u përfolën në media, se ishin persona të kërkuar për mashtrim kanë reaguar përmes kompanisë në Tiranë për të sqaruar të vërtetën e gjithë historisë sipas versioni

KEMI GABUAR- THA EDI RAMA!
  • 2018-12-25

KEMI GABUAR- THA EDI RAMA!

Nga Ylli MANJANI A mund të quhen gabime bëmat e tyre?! Burimet natyrore NAFTE e GAZ i dha me koncesion firmave Azere, të njohura për mashtrim ndërkombëtar dhe për pastrim parash korrupsioni. Fakt që e denoncojnë gazetarë, media e agjenci të huaja. Infrastrukturën gjithashtu me PPP dhe Ko

Kredia me probleme zbriti në nivelin 12,7% në muajin nëntor
  • 2018-12-25

Kredia me probleme zbriti në nivelin 12,7% në muajin nëntor

Në muajin nëntor 2018, raporti i kredive me probleme zbriti në nivelin 12,7%, duke ilustruar përmirësimin e vazhdueshëm të shëndetit të sektorit bankar. Banka e Shqipërisë bën të ditur se, cilësia e portofolit të kredisë pësoi një përmirësim të dukshëm gjatë vitit 2018. Tregue

Ngërçi i kreditimit, ekspertët: Shkak, kërkesa e pakët e biznesit
  • 2018-11-30

Ngërçi i kreditimit, ekspertët: Shkak, kërkesa e pakët e biznesit

Edhe pse ekonomia është rritur me mbi 4% këtë vit, tregu financiar nuk ka shfaqur të njëjtin entuziazëm. Të dhënat zyrtare nga Banka e Shqipërisë tregojnë se kredia për ekonominë ka rënë me 160 milionë euro në terma vjetorë, duke dëshmuar se ekonomia ka një ngërç. Spiro Brumbu

Banesat Sociale në Shkozë, gati për familjet që preken nga ndërtimi i Unazës së Re
  • 2018-11-26

Banesat Sociale në Shkozë, gati për familjet që preken nga ndërtimi i Unazës së Re

Banesat sociale në Shkozë janë gati për të mikpritur familjet e para, të cilat preken nga gjurma e Unazës së Madhe. Bashkia e Tiranës ka sistemuar të gjitha apartamentet, si dhe i ka mobiluar ato me të gjitha orenditë dhe pajisjet elektro-shtëpiake. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Er

No Pic available
  • 2018-11-25

Fëmijëria që nxiti hakmarrjen e Neronit

Lucius Domitius Ahenobarbus, Neroni i ardhshëm, padyshim ka lindur në Antium(Anzio, qytet i Latiumit të vjetër), më 15 dhjetor të vitit 37 pas Krishtit, gjatë mbretërimit të Kaius-Kaligulës, nëntë muaj pas vdekjes së Tiberit: më 16 mars. Ai lindi në një familje ku klima bashkëshorto