Rezultate te kerkimit per termin: +Kredit

Meta: total 1000 / total_found 4338 / time 0.020 / keyword[0] kredit / docs[0] 4338 / hits[0] 7471 /
Çmimi i ujit u rrit, por a ndryshoi cilësia e shërbimit?
  • 2019-03-13

Çmimi i ujit u rrit, por a ndryshoi cilësia e shërbimit?

Në mesin e vitit 2017 Shoqëria e ujësjellës kanalizime Tiranë aplikoi pranë ERRU-së për një rritje të çmimeve (tarifave) për shërbimet e furnizimit me ujë dhe kanalizimeve të ujërave të ndotura. Për konsumatorët familjarë u propozua një rritje çmimi nga 45 lekë/m3 në 65 lekë

Haiti, protestuesit kërkojnë dorëheqjen e presidentit
  • 2019-02-11

Haiti, protestuesit kërkojnë dorëheqjen e presidentit

Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në protestat që kanë hyrë në ditën e katërt

No Pic available
  • 2019-02-09

Vendimi i qeverisë nuk u anulua, studenti pagoi 400 lekë për çdo kredit

Një student ka denoncuar universitetin e tij se është detyruar që të paguajë  4 mijë lekë të vjetra për çdo kredit. Në total shuma e paguar për kreditet shkon në 140 mijë lekë, ndërkohë që qeveria thotë se e ka anuluar vendimin. Lajmi është publikuar nga deputeti i Partisë De

Cilat janë sjelljet politike anti-SHBA, që vuan biznesi amerikan në Shqipëri?
  • 2019-02-07

Cilat janë sjelljet politike anti-SHBA, që vuan biznesi amerikan në Shqipëri?

Nga Mark CRAWFORD (Kryetar i Dhomës Amerikane të Tregtisë në Tiranë) Në nëntor 2014, përmenda pesë hapa që sektori financiar shqiptar duhet të ndërmarrë për të përmirësuar performancën e tij. Këto hapa përfshinin: së pari, trajtimin e kredive në vonesë (NPL), të cilat tejkalu

Raporti / Ja si kanë abuzuar 4 bankat më të mëdha në vend
  • 2019-02-01

Raporti / Ja si kanë abuzuar 4 bankat më të mëdha në vend

Autoriteti i Konkurrencës ka vendosur të hapë hetim të thelluar në sektorin bankar, ku janë përfshirë katër banka të mëdha në vend. Përmes një vendimi, Autoriteti i Konkurrencës ka shpjeguar se hetimi do të bëhet për Bankën Raiffeisen, Bankën Kombëtare Tregtare, Bankën Credins

Bashkia: PD mashtroi qytetarët, po shtojmë mënyrat e pagesës për parkingjet
  • 2019-01-30

Bashkia: PD mashtroi qytetarët, po shtojmë mënyrat e pagesës për parkingjet

Bashkia e Tiranës ka reaguar në lidhje me deklaratën e Partisë Demokratike në lidhje me parkingjet. Në njoftimin zyrtar thuhet: Bashkia vëren me keqardhje se Partia Demokratike përhapi sot qëllimisht një lajm abuziv dhe të pavërtetë lidhur me mënyrën e administrimit të parkimit në

Flluska e ndërtimeve, kërkohen blerës për kullat në Tiranë
  • 2019-01-27

Flluska e ndërtimeve, kërkohen blerës për kullat në Tiranë

Sektori i ndërtimit ka lulëzuar sërish në Tiranë pas një pauze disa vjeçare, por pavarësisht krijimit të vendeve të punës si një benefit nga ky sukses, me shtimin e kullave dhe rezidencave të reja në kryeqytet, pritet që të krijohet një flluks ndërtimesh, e cila mund të rezultojë