Rezultate te kerkimit per termin: +Kreditimi

Meta: total 1000 / total_found 1480 / time 0.010 / keyword[0] kreditimi / docs[0] 1480 / hits[0] 1861 /
Nga rruga te barku i avionit, si u grabitën 10 mln euro
  • 2019-04-10

Nga rruga te barku i avionit, si u grabitën 10 mln euro

Grabitja e një makine në dalje të një banke në kryeqytet, në shkurt të vitit 2015, ishte e para e një serie vjedhjesh të mjeteve të transportit të parave, me destinacion aeroportin e Rinasit. Po atë vit, në dhjetor 2015, objektivi i sulmit ishte një automjet në rrugën që të çon p

Spahiu: Përse ekonomia jonë mbështetet tek pastrimi i parave!
  • 2019-02-07

Spahiu: Përse ekonomia jonë mbështetet tek pastrimi i parave!

Jemi kthyer në ekonomi të pastrimit të parave të drogës. Ky është shqetësimi që ngre deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu nëpërmjet një postimi në Facebook. Më tej ai thekson se ekonomia shqiptare është totalisht e varur nga paraja që hyn nga droga, korru

Shtrëngohet kreditimi
  • 2018-10-28

Shtrëngohet kreditimi

Kërkesa për financim nga biznesi ka qenë në ulje në tremujorin e tretë të vitit, ndërkohë që nga ana tjetër, bankat e nivelit të dytë raportojnë se standardet e kreditimit të sektorit privat vazhdojnë të jenë të forta, madje për biznesin e vogël dhe të mesëm ato rezultuan të

Marrëveshje Shqipëri-Gjermani për Fondin e Kredive Rurale
  • 2018-09-25

Marrëveshje Shqipëri-Gjermani për Fondin e Kredive Rurale

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z. Niko Peleshi dhe ambasadorja gjermane e akredituar në Tiranë, znj. Susanne Schütz kanë nënshkruar sot në ambientet e ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural marrëveshjen mbi Fondin e Garancisë së Kredive Rurale, për të lehtësuar kr

Realiteti dhe propaganda e Ramës, Tabaku: Ekonomia është në krizë
  • 2018-06-03

Realiteti dhe propaganda e Ramës, Tabaku: Ekonomia është në krizë

Deputetja e partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka denoncuar në Facebook vështirësitë që ofron realiteti ekonomik në Shqipëri, i cili është shumë i dhimbshëm dhe aspak në proporcion me atë që  propagandon kryeministri Rama në televizionin e tij personal, ERTV. Tabaku i referohet të

Raporti i FMN-së: Shqipëria po gëzon rritje të shpejtë ekonomie
  • 2018-03-20

Raporti i FMN-së: Shqipëria po gëzon rritje të shpejtë ekonomie

Një mision i FMN, nën drejtimin e zonjës Anita Tuladhar, vizitoi Tiranën gjatë periudhës 7-20 mars 2018, për të zhvilluar diskutimet e Monitorimit të parë Pas Programit (MPP). Në përfundim të vizitës, misioni doli në konkluzionet se Shqipëria po gëzon një prej rritjeve më të shp

Peleshi: 25% më shumë mbështetje për fermerët e rinj
  • 2018-01-30

Peleshi: 25% më shumë mbështetje për fermerët e rinj

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi është shprehur në një bashkëbisedim me të rinjtë e Pogradecit se qeveria do të japë 25% më shumë mbështetje për fermerët e rinj, duke u kërkuar atyre të aplikojnë për skemën e re kombëtare. Ne jemi këtu edhe pse jemi n