Rezultate te kerkimit per termin: +Kremlini

Meta: total 1000 / total_found 1392 / time 0.000 / keyword[0] kremlini / docs[0] 1392 / hits[0] 1707 /
Sanksionet, Rusia anulon takimin me diplomatët e SHBA-së
  • 2017-06-21

Sanksionet, Rusia anulon takimin me diplomatët e SHBA-së

Kremlini ka analuar një takim në mes të nënsekretarit të SHBA-së, Thomas Shannon dhe zëvendësministrit të Jashtëm rus, Sergei Ryabkov. Ministria e Jashtme Ruse ka cituar Ryabkov të ketë thënë, se anulimi i takimit ka qenë përgjigje ndaj sanksioneve të reja për Rusinë nga Uashingto

Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2017-06-18

Putini: Sanksionet i komplikojnë të gjitha

Ende nuk është e qartë nëse projektligji për sanksionet e reja të SHBA-së ndaj Rusisë do të marrë vërtetë formën e ligjit. Por udhëheqësi i Kremlinit tregoi si masë paraprake kartonin e verdhë duke kërcënuar tërthorazi. Në debatin rreth sanksioneve të reja amerikane ndaj Rusis

No Pic available
  • 2017-06-07

Si kontrollon shërbimi sekret rus Maqedoninë dhe Ballkanin

Spiunët dhe diplomatët rusë janë përfshirë në një përpjekje gati dhjetëvjeçare për të përhapur propagandën dhe për të provokuar konflikte në Maqedoni, sipas dokumenteve të klasifikuara nga agjencitë inteligjente të vendit. Dokumentet sugjerojnë se Moska ka kërkuar të rrisë n

Ish-shefi i CIA-s: Rusia ndërhyri paturpësisht në zgjedhje
  • 2017-05-24

Ish-shefi i CIA-s: Rusia ndërhyri paturpësisht në zgjedhje

Rusia ka ndërhyrë paturpësisht në zgjedhjet presidenciale amerikane të 2016-ës, ku fitoi Donald Trump. Kështu pohoi në një dëgjesë në komisionet parlamentare në Uashington, ish-shefi i CIA-s, John O.Brennan, duke pranuar se kishte informuar në kohën e tij presidencën dhe tetë ekspon

No Pic available
  • 2017-05-19

Michael Flynn në qender të hetimit mbi përfshirjen e Rusisë në zgjedhje

Gjenerali në pension Michael Flynn, një mbështetës politik i fortë i zgjedhjes së Donald Trumpit president dhe këshilltari i tij i parë për sigurinë kombëtare për 24 ditë, tashmë është e sigurtë se është në qendër të një hetimi nga një prokuror i ri i posaçëm, mbi lidhjet e

Michael Flynn në qendër të hetimit mbi përfshirjen e Rusisë në zgjedhje
  • 2017-05-19

Michael Flynn në qendër të hetimit mbi përfshirjen e Rusisë në zgjedhje

Gjenerali në pension Michael Flynn, një mbështetës politik i fortë i zgjedhjes së Donald Trumpit president dhe këshilltari i tij i parë për sigurinë kombëtare për 24 ditë, tashmë është e sigurt se është në qendër të një hetimi nga një prokuror i ri i posaçëm, mbi lidhjet e n