Rezultate te kerkimit per termin: +Kremlinin

Total: 423
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.656Z

Putin nuk do të bëjë debate televizive për Kremlinin

Në një kohë kur Rusia është përfshir nga trazira të lindura nga pakënaqësia e zgjedhjeve, kryeministri rus Vladimir Putin ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në debate televizive në kuadër të fushatës elektorale për Kremlinin. Lajmin është bërë i ditur nga zëdhënësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.479Z

Europa dhe justifikimet për Kremlinin

Për pjesën më të madhe të kohës pas vitit 1945, ishte e kuptueshme që partitë e qendrës së djathtë në Europë të shfaqeshin. "armiqësore" ndaj Rusisë. Sharl dë Gol e "frikësoi" Francën, duke thënë se Ushtria e Kuqe ishte gati të sulmonte në distancën mes dy fazave të Turit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.062Z

Kejsi Tola: Do trondis Mosken dhe Kremlinin

Sigurisht qe Kejsi Tola eshte tashme shume me e kuruar dhe ne forme, sesa ajo adoleshentja 16-vjecare qe fitoi festivalin e fundvitit ne RTSH me kengen “Me merr ne enderr”. Ne daten 4 maj, saktesisht diten e hene, ajo se bashku me grupin realizues te kenges qe do te perfaqesoje Shqiperine ne Eur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.563Z

Valë e madhe protestuesish në Moskë sfidon Kremlinin

Dhjetëra mijëra njerëz janë grumbulluar në qendër të Moskës për të treguar zemërimin ndaj vjedhjes së zgjedhjeve. Motoja e protestës ishte mos jepni asnjë votë për Vladimit Putinin në zgjedhjet presidenciale të vitit të ardhshëm. Protestuesit mbanin në duar tullumbace të bardh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.358Z

Avokatja ruse, e gatshme të dëshmojë për takimin me djalin e Trumpit: Asnjë lidhje me Kremlinin

Avokatja ruse, Natalya Veselnitskaya, tha se është e gatshme të dëshmojë para Kongresit të Shteteve të Bashkuara për takimin me djalin e presidentit amerikan, Donald Trump. Veselnitskaya ka takuar Donald Trump Jr. në qershor të vitit 2016, në Kullën Trump në Nju Jork. Trump Jr. i ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.902Z

Trumpi zhgënjen Kremlinin

“Ne do të prisnim me siguri kontakte më të shpeshta dhe më të thella”, i tha Dmitri Peskov, zëdhënës i Presidentit Vladimir Putin stacionit televiziv amerikan CNN. Në fund të fundit “ka ekzistuar një pauzë tepër e gjatë në marrëdhëniet bilaterale” “E pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.198Z

Jep dorëheqjen kryeministri i Malit të Zi: Rusia qëndron pas puçit

Kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, ka dhënë dorëheqje disa orë pasi kishte deklaruar se Rusia ishte e përfshirë në puçin e pretenduar në ditën e zgjedhjeve, duke akuzuar opozitën për bashkëpunim me Kremlinin. Ai ka sugjeruar se Rusia ishte e përfshirë në një përpjekje t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama