Rezultate te kerkimit per termin: +Kremlinit

Meta: total 1000 / total_found 2293 / time 0.001 / keyword[0] kremlinit / docs[0] 2293 / hits[0] 2818 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Pas sanksioneve, Rusia anulon bisedimet me SHBA

Zyrtarët rusë reaguan ndaj sanksioneve të reja të Shteteve të Bashkuara, duke anuluar bisedimet e parashikuara mes zëvendës ministrit të jashtëm rus, Sergei Ryabkov dhe nënsekretarit amerikan të Shtetit, Thomas Shannon. Zoti Ryabkov tha se gjendja e krijuar nuk është e përshtatshme pë

Implikimi i një ishspiuni/ Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan
  • 2017-06-21

Implikimi i një ishspiuni/ Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan

Nëse do tu besojmë pamjeve të jashtme, atëherë duhet të besojmë se Vladimir Putin ka një të besuar të ri në Ballkan. Nikolai Patrushev, një skifter i Kremlinit, agjent në karrierë dhe bashkëpunëtor i ngushtë i presidentit rus, është shefi i ri i Këshillit të Sigurisë së Rusis

No Pic available
  • 2017-06-18

Putini: Sanksionet i komplikojnë të gjitha

Ende nuk është e qartë nëse projektligji për sanksionet e reja të SHBA-së ndaj Rusisë do të marrë vërtetë formën e ligjit. Por udhëheqësi i Kremlinit tregoi si masë paraprake kartonin e verdhë duke kërcënuar tërthorazi. Në debatin rreth sanksioneve të reja amerikane ndaj Rusis

Russiagate, hetime mbi operacione financiare të dhëndrit të Trump
  • 2017-06-16

Russiagate, hetime mbi operacione financiare të dhëndrit të Trump

Prokurori special që po heton për Russiagate, Robert Mueller, është duke hetuar mbi veprimet financiare të Jared Kushner, dhëndri dhe këshilltari i Donald Trump. Lajmi raportohet nga Ëashington Post, duke cituar burime hetimore që flasin edhe për disa llogari të tjera të personave që ja

SHBA, kryeprokurori: Akuzat për lidhje me rusët, gënjeshtra të neveritshme
  • 2017-06-14

SHBA, kryeprokurori: Akuzat për lidhje me rusët, gënjeshtra të neveritshme

Prokurori i Përgjithshëm Jeff Sessions ka dëshmuar në një seancë të hapur para Komisionit të Senatit që po heton lidhjet e dyshuara mes zyrtarëve të fushatës presidenciale të Donald Trumpit dhe ndërhyrjes së Kremlinit në zgjedhje. Ai tha akuzat ndaj tij lidhur me disa takime private

No Pic available
  • 2017-06-07

Si kontrollon shërbimi sekret rus Maqedoninë dhe Ballkanin

Spiunët dhe diplomatët rusë janë përfshirë në një përpjekje gati dhjetëvjeçare për të përhapur propagandën dhe për të provokuar konflikte në Maqedoni, sipas dokumenteve të klasifikuara nga agjencitë inteligjente të vendit. Dokumentet sugjerojnë se Moska ka kërkuar të rrisë n

Putin: Nuk jam takuar asnjëherë me presidentin Trump
  • 2017-06-06

Putin: Nuk jam takuar asnjëherë me presidentin Trump

Presidenti rus Vladimir Putin hodhi poshtë akuzat se Moska kishte informacione komprometuese mbi homologun e tij amerikan, presidentin Donald Trump dhe tha se ai nuk kurrë nuk ishte takuar me presidentin Trump. Zoti Putin i bëri këto komente në një intervistë me gazetaren e rrjetit NBC Megyn