Rezultate te kerkimit per termin: +Kremtohet

Meta: total 740 / total_found 740 / time 0.000 / keyword[0] kremtohet / docs[0] 740 / hits[0] 857 /
No Pic available
  • 2017-06-05

Dita e Italisë kremtohet në portin e Jahteve në Orikum

Në përmbyllje të aktiviteteve për ditën e Republikës së Italisë, u organizua edhe  festa e përvitshme në portin e Jahteve. Konsullata e Pergjitshme e Italise ne Vlorë mblodhi dhe bëri bashkë të ftuar speciale , italianë dhe shqiptarë, ndërmjet të cilëve personalitete të inst

No Pic available
  • 2017-03-25

Sot festa kombëtare. Incidente në Athinë, Selanik e Patras

Në prag të festës kombëtare të Greqisë, që kremtohet më 25 mars, në dy qytetet kryesore të vendit, Athinë dhe Selanik, janë shënuar trazira dhe përleshje midis grupeve anarkiste dhe forcave të policisë. Në zonën rreth Universitetit Politeknik të Athinës, anarkistët sulmuan me gu

No Pic available
  • 2017-03-22

Besimtarët bektashinj kremtojnë ditën e Sulltan Novruzit

Besimtarët bektashinj në Shqipëri festojnë sot ditën e Sulltan Novruzit. Në këtë ditë kremtohet ditëlindja e imam Aliut dhe ndryshe njihet nga besimtarët bektashinj si dita e rilindjes së madhe. Dita e Sulltan Novruzit është një ditë e re, dita ku të gjitha qeniet e gjalla i fa

Besimtarët Bektashinj kremtojnë festën e Sulltan Novruzit
  • 2017-03-22

Besimtarët Bektashinj kremtojnë festën e Sulltan Novruzit

Besimtarët bektashinj në Shqipëri festojnë sot ditën e Sulltan Novruzit. Në kryegjyshatën botërore të bektashinjve kanë nisur fetimet. I pranishëm në ceremoni është dhe kreu i Kuvendit Ilir Meta. Në këtë ditë kremtohet ditëlindja e imam Aliut dhe ndryshe njihet nga besimtarët bek

No Pic available
  • 2017-03-22

Festime në të gjithë vendin për Sulltan Nevruzin

Besimtarët bektashinj kanë festuar ditën e Dita e Sulltan Novruzit që kremtohet në 22 Mars, në ditën e solsticit pranveror. Novruzi është një festë e lashtë pagane, që në persisht përkthehet Dita e Re, ndërsa bashkëngjitja e titullit Sulltan bëhet për ti dhënë peshë festës. Fe

No Pic available
  • 2017-03-14

Edhe ambasadori Donald Lu uron Ditën e Verës me ballokume

Askush nuk mund ta kuptojë Festën e Ditës së Verës, një festë tradicionale pagane, e cila kremtohet çdo 14 mars, pa shijimin e ballokumes, një gatim i veçantë i Elbasanit. Ambasada amerikane postoi sot një foto në profilin e saj në facebook ku ambasadori Donald Lu së bashku pjestarë

No Pic available
  • 2017-02-13

Atashehu iranian dhe grupi SOLUK vizitojnë RTV Ora News

Radio Televizioni Ora News ka patur disa vizitorë të veçantë gjatë kësaj fundjave. Bëhet fjalë për grupin muzikor iranian Soluk si dhe Atasheun Kulturor Seyed Ahmad Hossein Alast. Vizita u bë në kuadër të ditës kombëtare të Iranit, ndërsa banda muzikore kishte rezervuar edhe një su