Rezultate te kerkimit per termin: +Krenar +Shoraj

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] krenar / docs[0] 15422 / hits[0] 20433 / keyword[1] shoraj / docs[1] 39 / hits[1] 80 /
Krenar Shoraj, medalje bronzi për Shqipërinë në shtytje
  • 2019-04-11

Krenar Shoraj, medalje bronzi për Shqipërinë në shtytje

Krenar Shoraj i siguron një tjetër medalje Shqipërisë, atë të bronzit, në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Batumi të Gjeorgjisë. Shtangisti kuqezi u rendit i treti në stilin e shtytjes dhe i 6-ti në dygarësh për peshën 89 kg. Shoraj e nisi miri stilin e shk

Botërori i peshëngritjes, Briken Calja renditet i 7-ti
  • 2018-11-04

Botërori i peshëngritjes, Briken Calja renditet i 7-ti

Dëmtimet e pësuara nuk e kanë lejuar kampionin e Europës, Briken Calja për të marrë më shumë se një vend të shtatë në Kampionatin Botëror që po zhvillohet në Turkmenistan. Edhe pse bëri një paraqitje për tu vlerësuar, Calja nuk ia doli të merrte asnjë medalje në shkëputje, sh

Botërori i Peshëngritjes, Evangjeli Veli renditet e teta
  • 2017-12-01

Botërori i Peshëngritjes, Evangjeli Veli renditet e teta

Shqipëria starton me një vend të tetë në Botërorin e peshëngritjes që po zhvillohet në Anaheim të SHBA. 26-vjeçarja, Evangjeli Veli nuk shkoi më shumë se vendi i tetë në garimin deri në 58 kg. Peshëngritësja e lindur në Fier, u ngjit në pedanë në orët e para të mëngjesit të

Dështon Qerimaj, vetëm ftesat sigurojnë Rio 2016
  • 2016-04-14

Dështon Qerimaj, vetëm ftesat sigurojnë Rio 2016

Peshëngritje Shtanga shqiptare rrezikon të mbetet një spektatore në Rio 2016 edhe pse Federata e Peshëngritjes është ajo që merr më shumë fonde çdo vit nga MAS. Sporti i cili ka dërguar vazhdimisht përfaqësues në Lojërat Olimpike, tani ka nevojë për “mëshirën” e drejt

Peshëngritje, Rio 2016, dështon edhe Erkand Qerimaj
  • 2016-04-13

Peshëngritje, Rio 2016, dështon edhe Erkand Qerimaj

Shtanga shqiptare rrezikon të mbetet një spektatore në Rio 2016 edhe pse është Federata e Peshëngritjes është ajo që merr më shumë fonde çdo vit nga MAS. Sporti i cili ka dërguar vazhdimisht përfaqësues në Lojërat Olimpike, tani ka nevojë për “mëshirën” e drejtuesve

No Pic available
  • 2013-04-08

Event premierë për tokën e shqiponjave, Kampionati Europian i peshëngritjes në Tiranë

Kampionati Europian i peshëngritjes për të rritur mban frymën në Tiranë. Për ngjarjen historike të sportit në Shqipëri, e kushtueshme jo pak, por 600 mijë Euro, që ngre siparin më 8 dhe mbyllet më 15 Prill, thuajse gjithçka është gati. Një event premierë për tokën e “shqip

No Pic available
  • 2013-04-08

Nis zyrtarisht kampionati evropian i peshëngritjes për të rritur

TIRANË- Ka startuar sot Kampionati Evropian i Peshëngritjes për të rritur, i cili zhvillohet për herë të parë në Shqipëri. Në aeroportin e Rinasit kanë zbarkuar 35 ekipe pjesëmarrëse, afërsisht 400 sportistë dhe mbi