Rezultate te kerkimit per termin: +Krenaria

Meta: total 1000 / total_found 1732 / time 0.001 / keyword[0] krenaria / docs[0] 1732 / hits[0] 1914 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Mposhti sëmundjen dhe u kthye në legjendë: 30 kuriozitete në 30-vjetorin e Messi-t

Lionel Andrés Leo Messi ka lindur më 24 qershor 1987. Lindur dhe rritur në qendër të Argjentinës me prindërit e tij Jorge dhe Celia, dhe vëllezërit e motrat e tij: Maria, Matias dhe Rodrigo. Ai filloi të takonte Antonella Roccuzzo në vitin 2008. Ai dhe Antonella kanë dy djem, Mateo dhe T

No Pic available
  • 2017-06-21

Pandehëm se Evropa e vjetër po vdiste. Nuk duket aspak kështu sot

Nga Anne Applebaum/ Kontrasti nuk mund të jetë më i fortë. Theresa May, kryeministrja britanike, kryeson mbi një parlament të varur në fije të perit dhe një vend të ndarë. Donald Trump, presidenti amerikan, udhëheq përkrah një Kongresi pothuajse të paralizuar për të nxjerrë ligje.

No Pic available
  • 2017-06-16

Presidenti i ri, kriza e mundshme dhe rrugëzgjidhjet

Kjo analizë, studim i plote, pritshmëritë dhe tri sugjerimet per zgjidhjen e kësaj krize janë përgatitur nga Instituti i Studimeve Politike Me afrimin e datës së zgjedhjeve parlamentare 2017 është krijuar një problematikë e re që lidhet me Presidentin e ri të Republikës. Presiden

No Pic available
  • 2017-06-01

Rama e quajti djali i mirë, ja si përgjigjet Lulzim Basha

Deklaratës së kryeministrit Edi Rama në Pukë se Lulzim Basha është djalë i mirë, kryetari i opozitës iu përgjigj në të njëjtin qark gjatë takimit elektoral me qytetarët e Shkodrës. Basha: Të mirë jemi, më të mirë të jemi dhe do fitojmë kjo nuk ka diskutim, por u spraps kur pa

No Pic available
  • 2017-04-17

Kriza zgjidhet më 2 maj

Nga Elton METAJ Në lëmshin e datave të lidhura me zgjedhjet parlamentare dhe procesin zgjedhor është gjithnjë e më e vështirë të orientohesh. Të gjithë shqiptojnë apo dëgjojnë 18 qershorin, 9 prillin, 18 prillin, 19 prillin, 29 prillin, 7 majin, 24 korrikun e kështu me radhë. Këto

No Pic available
  • 2017-04-04

Doda: Drejtori i Policisë dhe drejtuesit e tjerë të vendosen me konsensus

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet ka përsëritur dhe një herë thirrjen për pakt kombëtar mes palëve politike. Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së Mesila Doda, gjatë një takimi në Njësinë Administrative Bubq në Fushë-Krujë artikuloi këtë propozime: Doda: Ne propozojmë një

No Pic available
  • 2017-03-29

Çfarë ka ndodhur më 29 mars?

1430 – Perandoria Osmane nën Muratin II merr qytetin bizantin të Selanikut. Mbretërimi i sulltan Muratit shënohet si periudha e luftrave osmane kundër princërve feudalë të krishterë të Ballkanit. Në vitin 1450, sulltan Murati udhëhoqi ushtrinë e tij në Shqipëri dhe rrethoi pa s