Rezultate te kerkimit per termin: +Kreun

Meta: total 1000 / total_found 31679 / time 0.014 / keyword[0] kreun / docs[0] 31679 / hits[0] 38736 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Të shtëna me armë jashtë QV në Shëngjin, plagoset eksponenti i LSI

Një person që pretendohet  të jetë eksponent i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Shëngjin është lënduar në një incident pranë një qendre votimi në shkollën e Shëngjinit. Gazetari i Ora News Elvis Hila raportoi live për incidentin në Shëngjin. Mësohet se i dëmtuari ësht

No Pic available
  • 2017-06-25

PS e Korçës: Kreu i grupit të këshilltarëve të LSI po blen vota

Dega e Partisë Socialiste në Korçë ka denoncuar kreun e grupit të këshilltarëve të LSI në këshillin bashkiak të Korçës për blerje vote. Sipas PS, Pajtim Myrotllari, kryetar i grupit të këshilltareve të LSI në Këshilin Bashkiak Korçë ndalohet nga policia në tentativë për blerj

No Pic available
  • 2017-06-23

Rama nuk pranon koalicion me LSI, Meta: Na e ka lehtësuar punën. Basha, tradhtar

Ish-kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka komentuar deklaratën e kreut të Partisë Socialiste, Edi Rama, ku e përjashtonte mundësinë e një koalicioni paszgjedhor me LSI. Në emisionin Të paekspozuarit me gazetarin Ylli Rakipi në studion e News24, Meta tha se me këtë

Basha: Votoni planin ekonomik, mos ia lini timonin Ramës
  • 2017-06-23

Basha: Votoni planin ekonomik, mos ia lini timonin Ramës

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, nga Kurbini ka akuzuar kreun e qeverisë Edi Rama se nuk ka asnjë plan për shqiptarët dhe se nuk ka mbajtur asnjë premtim gjatë këtyre 4 viteve. Ai u ka bërë thirrje shqiptarëve të japin votën për PD dhe programin e tij si kryeministër i nesërm i shqipt

No Pic available
  • 2017-06-23

Rama: Vangjel Dulja shkoi te Republika e re, kujtoi se unë nuk do takoja Lulin

Në ditën e fundit të fushatës elektorale nga Himara, kryeministri Edi Rama sulmoi kreun e PBDNJ, Vangjel Dule, duke i kërkuar komunitetit himarjot që mos i japë asnjë votë. Rama tha se Dulja nuk meriton asnjë votë sepse përveçse braktisi minoritarët, braktisin edhe partinë e tij, duke

No Pic available
  • 2017-06-23

Kreu i Byrosë së Euroazisë sërish me një mision special në Ballkan

Kreu i Byrosë së Euroazisë në Departamentin Amerikan të Shtetit, Hoyt  Brian Yee është ngarkuar sërish me një mision special në Ballkan. Vendimi është marrë nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump dhe është publikuar në faqen zyrtare të Shtëpisë së

Tiranë, Basha: Ta largojmë Ramën, të dielën votoni për ekonominë
  • 2017-06-23

Tiranë, Basha: Ta largojmë Ramën, të dielën votoni për ekonominë

Partia Demokratike zhvilloi mitingun e saj përmbyllës në qytetin e Tiranës. Në miting ishin të pranishëm edhe figura të PD-së, të cilët me herët kanë kritikuar kreun Lulzim Basha. Në këtë takim përmbyllës u vë re pjesëmarrja e Majlinda Bregut dhe e Eduart Selamit. Kryedemokrati