Rezultate te kerkimit per termin: +Kribvasit

Total: 4
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.526Z

Bylykbashi mahnit Kribvasin, gol në formë gjethe

Albania-sport - Dorian Bylykbashi pasuroi listën e tij të golave edhe me një kryevepër tjetër, por kësaj radhe për ekipin e tij të ri, Kribvas të Ukrainës. Elbasanasi shënoi golin e fitores për Kribvas në miqësoren me Nacional të Bukureshtit (2-1). Doriani hyri në lojë në pjesën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.520Z

Salihi dhe Xhihani, golat e vetëm shqiptarë në Europë

Hamdi Salihi duket se e ka bërë zakon tashmë që, përpara ndeshjeve me kombëtaren, të shënojë me ekipin e tij, Riedin në Austri, gjë që e bëri edhe para miqësores me Lihtenshteinin. Kështu "u soll" edhe dje ndaj Shturmit të Gracit, teksa realizoi golin e dytë, në minutën e 26-të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.667Z

  Bylykbashi: “Mos me neglizhoni, e meritoj Kombëtaren”“Mesa po kuptoj edhe të luash jashtë, edhe të jesh titullar nuk qenka e nevojshme për të qenë pjese e Kombëtares. Nuk di çfarë të bej më tepër që të jem në Kombëtare”

Është një nga ata që e meriton më të vërtetë fanellën e rëndë të përfaqësueses kuqezi. Është vlerësuar gjithmonë si një nga më virtuozët e futbollit shqiptar. Madje edhe në Ukrainë, ku luhet një futboll shumë më të përparuar se i yni, elbasanasi Dorian Bylykbashi ka mundu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.889Z

Bylykbashi: “Mos më neglizhoni, e meritoj Kombëtaren”

Është një nga ata që e meriton me të vërtetë fanellën e rëndë të përfaqësueses kuqezi. Është vlerësuar gjithmonë si një nga më virtuozët e futbollit shqiptar. Madje edhe në Ukrainë, ku luhet një futboll shumë më i përparuar se i yni, elbasanasi Dorian Bylykbashi ka mundur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.546Z

Starova, i pamëshirshëm ndaj Tiranës. Lot bardheblu

Nga Dash Frashëri Shkëmbi-Lako, ky është binomi durrsak shkatërrues i Tiranës. Trajneri Sulejman Starova, një nga strategët më të mëdhenj në treg, është treguar i pamëshirshëm ndaj skuadrës që drejtuar më parë edhe vetë. Teuta regjistroi një kualifikim spektakolar në "Qemal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.345Z

  Haxhiu: “Hofenheimi, jo pistë për Currin”Menaxheri: Në Gjermani janë Shtutgardi e Borusia e Dortmundit, që interesohen për Currin e Dallkun, ndërsa në Rusi janë Lokomotiva dhe Dinamo e Moskës

EKSKLUZIVE - “Në Gjermani janë Shtutgardi e Borusia e Dortmundit, që interesohen për Currin e Dallkun, ndërsa në Rusi janë Lokomotiva dhe Dinamo e Moskës”. Kështu u shpreh për “Albania-sport.com” nga Suedia, ku ndodhet momentalisht, menaxheri i njohur Nexhmedin Haxhiu  në lid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.442Z

Shqipëria fiton testin me Lihteshtejnin

Shqipëria fitoi 2-0 testin miqësor kundër Lihteshtejnit – gola të Hykës e Kapllanit -në ndeshjen e parë historike midis tyre, por dhe në premierën e trajnerit holandez Ari Han në kryeqytetin shqiptar. Një pjesë e parë shumë më e mirë, ndërsa në fraksionin e dytë, portreti i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama