Rezultate te kerkimit per termin: +Krijimin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.488Z

Liga Profesioniste, presidëntet vendosin krijimin

Presidentët e 12 klubeve të Superligës Shqiptare kanë hedhur hapin e parë drejt Ligës Profesioniste. Ata kanë vendosur krijimin e një komisioni për realizimin e kushteve që do të sjellë krijimin e saj, duke zgjedhur në krye të këtij komisioni, presidentin e Apolonisë, Koc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.221Z

Renzi ngarkohet për krijimin e qeverisë

Kryeministri i ri i Italisë premton një axhendë të ngjeshur reformash politike dhe ekonomike Udhëheqësi i qendrës së majtë në Itali, Matteo Renzi, tha dje se do të fillojë bisedimet për krijimin e një qeverie të re brenda 24 orësh dhe se priste që të hartonte një program reformash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.218Z

Monstra fluturuese: Rusia nis krijimin e super-avionit

Rusia ka nisur krijimin e atij që cilësohet si super-avioni. Dizajnerët e avionëve në Rusi kanë nisur punën për krijimin e një avioni me shpejtësi supersonike dhe që mund të transportojë ngarkesa të mëdha. Mendohet se ai mund të jetë gati për vitin 2017. Avioni i quajtur PAK TA

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.453Z

Konfindustria kërkon krijimin e Gjykatës Administrative

Mungesa e Gjykatës Administrative në Sistemin e Drejtësisë godet rënde biznesin dhe industritë shqiptare. Ky është mendimi i Konfindustrisë, e cila ka kërkuar sot krijimin sa më të shpejtë të Gjykatës Administrative TIRANE - Konfindustria ka kërkuar sot në Komisionin e Ligjeve,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.402Z

Greqia mbështet krijimin e shtetit palestinez

Greqia mbështet krijimin e shtetit të pavarur palestinez, i cili me kufij të sigurtë do të jetojë në paqe dhe marrëdhënie të mira me Izraelin. Kështu deklaroi presidenti grek, Karlos Papulas, pas takimit në Ramallah me presidentin palestine

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.455Z

Gjermania hedh bazat për krijimin e ushtrisë europiane

Gjermania synon krijimin e nj ushtrie europiane e cila do t jet nn kontrollin e parlamentit. Sipas ministrit t Jashtm gjerman Guido Vestervele, i cili sht i pranishm n konferencn pr sigurin n Mynih, nj lider botror do t ket mundsin t reagoj m shpejt ndaj krizave. Faktikisht, ekziston nj mission i pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.492Z

Mbi Krijimin dhe Krimin

Krijimi letrar mbetet ndërmarrje e pamundur, një absurditet që arrin të sendërtohet vetëm si pasojë e humbjes së kujtesës hyjnore të individit, i cili për pasojë e pandeh veten si autor. Bhagwan Shree Rajneesh, spiritualist i madh indian, thotë se ai që ekziston përnjëmend është

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama