Rezultate te kerkimit per termin: +Krijimtaris +Popullore

Total: 42
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.938Z

 50 vjet krijimtari të Zekthit,recital në TOB

Të tjera rreth shkrimit VIDEO 50 vjetori i krijimtarisë së mjeshtrit të madh Besim Zekthi vjen në recitalin koreografik “Shqipja më dha krahë”, sot në skenën e Teatrit Kombëtar të Opera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:21.512Z

50 vjet krijimtari të Zekthitrecital në TOB

Të tjera rreth shkrimit VIDEO 50 vjetori i krijimtarisë së mjeshtrit të madh Besim Zekthi vjen në recitalin koreografik “Shqipja më dha krahë”, sot në skenën e Teatrit Kombëtar të Opera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.817Z

Gjergj Pali rikthehet ne Tirane

“The Journey” apo "Udhëtimi", titullohet ekspozita e piktorit shqiptar me banim në Amerikë, Gjergj Pali e cila çelet në ambientet e Galerisë Kombëtare të arteve në Tiranë. Autori përmes kësaj përmbjedh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.259Z

Për një princ patriark të rapsodisë

Mark Mesuli sht studiues i zellshm dhe ndriues i disa figurave t shquara t krahins s Puks dhe t Mirdits. Libri “Princi i rapsodis shqiptare” prej 440 faqesh sht i katrti n serin e botimeve t tij q synon t’i vazhdoj edhe disa t tjera n t ardhmen. Frrok Haxhia sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.756Z

Rituali i jetes muzikali i Sukniqit me 10 Qershor

Jeta dhe momentet e saj më të rëndësishme do të shpalosen në një muzikal në skenën e Teatrit të Operas më datë 10 qershor. Për herë të parë një shfaqje me koreografi moderne nga Arjan Sukniqi, bashkon në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.413Z

Kerni rikthen ''Zhizelin''-in,''Toskën'', baletin e Agron Alisë

TIRANE- Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit ka shpallur programin e shfaqjeve janar-shkurt, ku drejtori i Ilir Kerni ka vendosur ta rigjallëroj stinë koncertore me disa vepra madhore si “Zhizel”-n, simbolin e baletit klasik dhe romantik. Me ftesë të drejtor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.630Z

Kerni rikthen ''Toskwn'',''Zhizel'', baletin e Agron Alisë

TIRANE- Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit ka shpallur programin e shfaqjeve janar-shkurt, ku drejtori i Ilir Kerni ka vendosur ta rigjallëroj stinë koncertore me disa vepra madhore si “Zhizel”-n, simbolin e baletit klasik dhe romantik. Me ftesë të drejtor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama