Rezultate te kerkimit per termin: +Krime

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.474Z

Mbahet referendumi në Krime

Po mbahet në Krime referendum vendimtar, që do të përcaktojë nëse gadishulli do të mbetet pjesë e Ukrainës apo do ti bashkohet Rusisë. SHBA, BE dhe Ukraina e konsiderojnë si të paligjshme këtë votë, duke paralajmëruar Moskën për sanksione të rënda nëse do të miratojë aneksimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.560Z

Krime lirohen zyrtaret ukrainas

0 Gjashte zyrtare ukrainas te cilet mbaheshin ne burg nga ruset ne Krime jane lene te lire Aaktualisht a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.526Z

Krime McDonalds ndërpret punën përkohësisht

Gjiganti ndërkombëtar i ushqimit të shpejtë, McDonalds, pezulloi punën në tri restorantet e veta në Krime, si pasojë e tensioneve diplomatike në rajon. Kompania tha se do të përpiqet të mbështesë stafin e vet dhe se shpreson të rihapë restorantet sa më shpejt të jetë e mundur. Kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.742Z

250 Krime

Për atë që shqiptarët kanë dyshuar para shumë vjetësh, e konfirmuan të hënën vet autoritet serbe. Në Rashkë të Serbisë, dyshohet se janë varrosur mbi 250 shqiptarë të vrarë gjatë luftës së vitit 1999 në Kosovë. Trupat e tyre ishin fshehur nën një punishte e cila për 11 vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.657Z

Krime shpallet pavaresia

Presidenti i rrëzuar i Ukrainës, Viktor Janukoviç, gjatë një shfaqje televizive nga qyteti rus Rostov-On-Don tha se ishte udhëheqësi legjitim i Ukrainës dhe komandanti i Forcave te Armatosura. Ne daljen e dyte publike pas braktisjes se vendit dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.329Z

Gaddafi paditet për krime

Nga Express më 16 maj 2011 në ora 13:30 Shefi i Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Luis Moreno-Ocampo, do të ngrejë në Hagë padi kundër tre fajtorëve kryesor për sulmet e përgjakshme ndaj civilëve në Libi. Moreno-Ocampo bëri të ditur se të dhënat dhe dëshmitë e deritanishme jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.109Z

Themelohet Departamenti për Krime Lufte

Këshilli Prokurorial ka marrë vendim që në kuadër të Prokurorisë Speciale të Kosovës të themelohet Departamenti për Krime Lufte. U tha se kjo është nevojë e domosdoshme e po ashtu po kërkohet edhe nga KPK ja që të krijohet edhe departamenti i veçantë për krime të rënda që do t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama