Rezultate te kerkimit per termin: +Krimet +Ekonomike

Meta: total 1000 / total_found 1003 / time 0.003 / keyword[0] krimet / docs[0] 15948 / hits[0] 22778 / keyword[1] ekonomike / docs[1] 93353 / hits[1] 168665 /
Implikimi i një ishspiuni/ Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan
  • 2017-06-21

Implikimi i një ishspiuni/ Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan

Nëse do tu besojmë pamjeve të jashtme, atëherë duhet të besojmë se Vladimir Putin ka një të besuar të ri në Ballkan. Nikolai Patrushev, një skifter i Kremlinit, agjent në karrierë dhe bashkëpunëtor i ngushtë i presidentit rus, është shefi i ri i Këshillit të Sigurisë së Rusis

Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Trump anulon marrëveshjen e Barak Obamës me Kubën
  • 2017-06-17

Trump anulon marrëveshjen e Barak Obamës me Kubën

Presidenti Donald Trump ishte sot në Majami të Floridës, ku shpalli planet për të shfuqizuar disa elementë të marrëveshjes historike SHBA-Kubë për normalizimin e marrëdhënieve që ndërmori paraardhësi i tij, Barack Obama pas më shumë se 50 vjetësh izolim të ishullit. Trump foli në

No Pic available
  • 2017-06-16

Qetësohen shqiptarët, INSTAT: Rënie e kriminalitetit në tremujorin e parë 2017

Në raportin për kriminalitetin, Instituti i Statistikave ka evidentuar një rënie të lehtë të veprave penale në vend për tremujorin e parë të vitit. Kështu, sipas një njoftimi për shtyp, në janar, shkurt dhe mars janë kryer 7.495 vepra penale, 3.5 për qind më pak se në të njëjtë

No Pic available
  • 2017-06-15

Statistikat e krimeve, shtohen rastet e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve

Shqetësuese vijnë shifrat e INSTAT për rastet e veprave penale dhe llojit të krimit. Në tre muajt e parë të 2017 janë rritur rastet e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, krimet ndaj shtetit, pasurisë dhe personit. Ndërsa në rritje rezultojnë edhe krimet seksuale. Në tremujori

INSTAT: Rënie e kriminalitetit në tremujorin e parë 2017
  • 2017-06-15

INSTAT: Rënie e kriminalitetit në tremujorin e parë 2017

Në raportin për kriminalitetin, Instituti i Statistikave ka evidentuar një rënie të lehtë të veprave penale në vend për tremujorin e parë të vitit. Sipas njoftimit për shtyp, në janar, shkurt dhe mars janë kryer 7.495 vepra penale, 3.5 për qind më pak se në të njëjtën periudhë

No Pic available
  • 2017-06-12

The Guardian: Vetëvendosje përfaqëson shpresën për qytetarët e Kosovës

Vetëvendosje përfaqëson shpresën për qytetarët e Kosovës të lodhur nga koalicioni i komoditetit midis ish-kryekomandantëve dhe administratorëve ndërkombëtarë, shkruan The Guardian, transmeton Zeri.info në Kosovë. Britania e Madhe nuk është vendi i vetëm që ka përjetuar zgjedhje t