Rezultate te kerkimit per termin: +Kriminalistiks

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.478Z

Kriminalistika shqip

Studentt e kriminalistiks dhe ata t juridikut tash e tutje do t ken mundsi q lndn e kriminalistiks ta msojn edhe n nj libr shtes n gjuhn shqipe. Kjo sepse t premten n Bibliotekn Kombtare shtpromovimi i librit shkencor t Kriminalistiks, t bashkautorve, boshnjakut, Nedzat Korajlic dhe magjistrit njh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.569Z

Gjermani, kontrolle kundër islamistëve të dyshuar si terroristë

Pjestar t njsive speciale dhe 130 polic kontrolluan n Berlin dhe n landin Saksoni-Anhalt banesat e islamistve t dyshuar. Hetimet, sipas t dhnave t Prokuroris s Prgjithshme t Berlinit drejtoheshin kundr katr t akuzuarve n moshn 18 dhe 21 vje. Ata akuzohen pr antarsi n milict e terrorit IS dhe prgatit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.657Z

Shkrimtari dhe ADN-ja e kombit

I matur, por me siguri dhe me profesionalizm, Mehmet Elezi po afirmohet si romancier i ADN-s shqiptare. Mbas romanit “Ujdhesa e askujt”, ku lexuesit i propozohet nj parabol origjinale e zanafills s jets sociale mbi tok, me gjith konfliktet, paradokset dhe prafrsin q p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama