Rezultate te kerkimit per termin: +Krimit +EkonomikoFinanciar

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.650Z

Arrestohet topografi, ktheu pronat turistike në tokë bujqësore

Policia e Lezhës ka arrestuar një ish-topograf pasi akuzohet për falsifikim të dokumenteve dhe tjetërsim të pronave. Policia njoftoi se Luigj Paloka, banues në Lezhë, u arrestua dje nga Seksioni Kundër Krimit EkonomikoFinanciar. Gjatë kohës që kryente funksionin e topografit, 73­vjeçar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.687Z

Qeveria hedh poshtë shtimin e Task-Forcave në prokurori

Qeveria ka hedhur poshtë idenë e kryeprokurores Ina Rama që të ngrejë zyra Task-Force kundër krimit ekonomikofinanciar në prokuroritë e rretheve. Në buxhetin e 2009-ës ishte planifikuar që në sistemin e prokurorisë të futeshin edhe 15 prokurorë të rinj. Por, nga ana e qeverisë ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.667Z

Vlorë- Abuzuan me detyrën, 7 zyrtarë në pranga, 21 nën hetim

Vlorë- Si pasojë e një operacioni anti- korrupsion në Vlorë, janë arrestuar 7 zyrtarë, ndërsa 21 të tjerë po hetohen në gjendje të lirë, pasi nëpërmjet rryshfetit ata kanë dhënë dëshmi aftësie për drejtimin e automjetit.Mësohet se policia në bashkëpunim me Task- Forcën ka b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.172Z

Rigjykohet supermashtruesja

Albana Lazaj në gjykatë Prokuroria e Tiranës ridërgon në Gjykatë me akuzën e mashtrimit me pasoja të rënda, Albana Lazajn, gruan që u bë protagoniste e një supermashtrimi pak vite më parë në organet e drejtësisë.Më 5 maj 2011, dosja penale ndaj të akuzuarës Albana Lazaj së bashk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama