Rezultate te kerkimit per termin: +Krishtit

Meta: total 1000 / total_found 4001 / time 0.002 / keyword[0] krishtit / docs[0] 4001 / hits[0] 7366 /
No Pic available
  • 2017-06-25

I jepni Cezarit atë që është e Cezarit dhe Perëndisë atë që është e Perëndisë

 I jepni Cezarit atë që është e Cezarit dhe Perëndisë atë që është e Perëndisë (Marku 12:17) Nga Miron Çako Monedha me fytyrën e Tiber Cezarit (42-37) tregonte pushtetin sekular të perandorisë Romake kundrejt Judenjve në atë kohë. Pavarësisht se kjo përgjigje e Zotit Krisht ish

No Pic available
  • 2017-06-21

Nga Armir Shkurti/ Sikur Krishti të qe tradhëtari? Ese mbi tradhëtinë e lideri

E gjitha nisi nga një batutë blasfemike imja: Të qe në Shqipëri, Juda sdo qe tradhëtori por i tradhëtuari. Kot për argëtim kafeje nisëm tjerrjen: Ore vërtet, po sikur tradhëtar të qe Jezusi?  Po çkuptim ka që lideri të krijojë një grup, ta udhëheq atë, me qëllimin për ta tradh

Besimtarja e Jehovait tenton të vrasë veten; babai kallëzon misionaret
  • 2017-06-19

Besimtarja e Jehovait tenton të vrasë veten; babai kallëzon misionaret

Silvana Muça Dyshohet se ndikuan në tentativën e vetëvrasjes së 24-vjeçares, policia e Durrësit nis hetimet për dy misionaret e kishës së Jehovait në Durrës. Ngjarja ka ndodhur një ditë parë, ku shtetasi A.D vjeç 46, banues në Durrës, kallëzon se vajza e tij, SH.H, 24  vjeçe ka

No Pic available
  • 2017-06-17

Sëmundja nga një mallkim mund të kthehet në një bekim!

Miron Çako Shëndetin, që nënkupton një plotësi të forcës jetike, e kërcënon gjithmonë sëmundja, e cila ka qenë, është dhe do të jetë, problemi më i madh, që njerëzit do të përballojnë deri në fund të jetës. Pavarësisht se vdekja është fatkeqësia më e madhe në botë, p

No Pic available
  • 2017-06-15

Historia: Pse pushimi nga puna i bëri mirë Makiavelit

Ai ishte një punonjës civil veçanërisht mbresëlënës. E mori vendin e parë të punës në vitin 98 pas një ndryshimi madhor në qeverisje. Ai ishte ende në të njëzetat dhe dukshëm njihte disa nga njerëzit e fuqishëm, por duhej të ketë qenë edhe një emërim meritokratik që nga fil

No Pic available
  • 2017-06-13

Pelegrinazhi i përvitshëm në Laç, rreth 500 mijë pelegrinë vizituan kishën

Në Kishën e Laçit zhvillohet pelegrinazhi i përvitshëm, kur pelegrinët pas 13 të martave që kanë vizituar vendin e mirë, mblidhen për ditën e madhe të Shna Ndout. Pranë Kishës është regjistruar një fluks i madh pelegrinësh, e mendohet se për dy ditë aty mund të kenë qëndruar

Bibla e Kolbrinit, dokumenti që parashikon të ardhmen e njerëzimit
  • 2017-06-10

Bibla e Kolbrinit, dokumenti që parashikon të ardhmen e njerëzimit

Bibla e Kolbrinit, e vjetër 3,600 vjet flet rreth ngjarjeve kaherë të harruara, apo të panjohura, ku disa prej tyre kanë ndodhur para historisë së shkruar, por po ashtu tërheq vërejtjen rreth kataklizmave që do të ndodhin. Bibla e Kolbrinit, e quajtur edhe Libri i bronzit (Bronzebook) ës