Rezultate te kerkimit per termin: +Krishtlindje

Meta: total 1000 / total_found 1605 / time 0.000 / keyword[0] krishtlindje / docs[0] 1605 / hits[0] 2099 /
No Pic available
  • 2019-04-06

Shitet fshati për 150 mijë euro. Ja si Spanja po lufton depopullimin e fshatrave

Spanja e zbrazur, Spanja e shkatërruar Me thirrjen e España vaciada, España arruinada, të dielën më 31 mars, dhjetëra mijëra njerëz demonstruan në Madrid për të kërkuar një zgjidhje urgjente për shpopullimin e vendit. Protesta – thanë të pranishmit – rrjedh nga gjendja

Më keni luajtur mendsh! Nis rruga e Torovicës, Rama: Sduhet më tanku! (VIDEO)
  • 2019-04-06

Më keni luajtur mendsh! Nis rruga e Torovicës, Rama: Sduhet më tanku! (VIDEO)

Rruga e Torovicës ka qenë një aks problematik për rreth 20 vite për banorët e Lezhës, të cilët në të gjitha fushatat elektorale kanë marrë premtime për ndërtimin e saj, por asnjëherë nuk është realizuar. Edhe qeveria Rama e kishte premtuar rikonstruksionin e plotë të këtij aksi

Konflikti te Petro Nini, pronari ofron marrëveshje: Nuk i lë fëmijët në rrugë
  • 2019-03-15

Konflikti te Petro Nini, pronari ofron marrëveshje: Nuk i lë fëmijët në rrugë

Aleksandër Gavoçi, pronari i banesës që u kthye në objekt konflikti mes përpmarimit dhe familjeve, ka thënë se prona është e tij. Në lidhje telefonike gjatë emisionin Open, ai ka thënë se pret vetëm të zbatohet ligji, por premtoi se do ti përmbahet marrëveshjes njerëzore, duke mos

Rooney i dehur për Krishtlindje, policia e SHBA i vë prangat
  • 2019-01-07

Rooney i dehur për Krishtlindje, policia e SHBA i vë prangat

Wayne Rooney në telashe. Ish-sulmuesi i Manchester United, tashmë pjesë e D.C. United në MLS, është arrestuar pasi ka ngarë makinën në gjendje të dehur. Në fakt bëhet fjalë për një episod që ka ndodhur më 16 dhjetor, por që vetëm sot është bërë publik. 33-vjeçari mësohet se

Çpo luan Trump? Pas tërheqjes nga Siria, vizitë surprizë në Irak (Foto)
  • 2018-12-26

Çpo luan Trump? Pas tërheqjes nga Siria, vizitë surprizë në Irak (Foto)

Presidenti amerikan Donald Trump dhe zonja e parë Melania të mërkurën kanë bërë një vizitë surprizë pas Krishtlindjes në Irak për t’u takuar me personelin politik dhe ushtarak amerikan të dislokuar atje. AirForce1 u largua nga SHBA-të gjatë natës nga Uashingtoni, D.C dhe u ul n

Emocionuese, rreshteri kthehet pas 6 muajsh nga Afganistani, surprizon fëmijët (Video)
  • 2018-12-25

Emocionuese, rreshteri kthehet pas 6 muajsh nga Afganistani, surprizon fëmijët (Video)

Në një ditë të bekuar si kjo e Krishtlindjeve, nuk ka dhuratë më të bukur sesa ngrohtësia dhe dashuria në familje. Këtë dhuratë e kanë marrë edhe fëmijët e rreshterit Ervin Todo, i cili pas 6 muajsh është kthyer nga Afganistani, duke lumturuar dy djemtë e tij, bashkëshorten dhe

No Pic available
  • 2018-12-25

Basha uron: Krishtlindje të bekuara!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar shqiptarët për Krishtlindje. Basha shprehet: Gëzuar festën e Lindjes së Krishtit, të dashur bashkëkombas të krishterë, vëllezër dhe motra besimtarë të Zotit dhe të respektuar shërbëtorë të Zotit kudo në dioqezat shqiptare, n