Rezultate te kerkimit per termin: +Krishtlindjeve

Total: 3361
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.525Z

Alergjike ndaj Krishtlindjeve

LONDER-“Jam alergjike per cdo Krishtlindje. Cdo Dhjetor kur ngrihen bredhat me zbukurime, sëmurem me gripin e pishës”, pohon Lisa Smith, një instruktore noti nga Londra për agjencinë e lajmeve Dailymail. Për shumë prej nesh, ngritja e pemës së Krishtlindjeve dhe dekorimi i bredh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.547Z

Çmenduritë e Krishtlindjeve

Xhek Preçetaj Një javë para Krishtlindjeve ekipi i Juventusit i dhuron të gjithë tifozëve të tij 2 video urimi për Krishtlindjet dhe Vitin e Ri. Në njërën nga videot u panë të gjithë lojtarët juventinë tek uronin tifozët. Lojtarët kishin të vendosur në kokë kapuçin festiv tipik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.745Z

Gjermani atmosfera e Krishtlindjeve

Për shumë njerëz nuk mjafton atmosfera e Krishtlindjeve vetëm disa ditë para natës së madhe. Për ata që kanë nevojë për më shumë, tregu i Krishtlindjeve në Michelstadt është një domosdoshmëri. Michelstad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.259Z

Pema e Krishtlindjeve, historia dhe simbolika

Historia e pemës së krishtlindjeve është shumë e gjatë. Ajo e ka zanafillën që në shekullin e 15 në Estoni dhe më pas në Gjermaninë e Veriut në shekullin e 16. Pema e krishtlindjeve do të simbolizonte gjelbërimin e Parajsës, apo Kopshtit të Edenit. Duke qenë se ajo pemë ishte e g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.503Z

Aroma e Krishtlindjeve mbërrin mes luksit (FOTO)

Na ndajnë edhe 48 ditë nga Krishtlindjet, por kjo nuk e ka ndaluar qendrën tregtare luksoze Harrods në Londër, që të zbulojë vitrinat e saj për këtë festë. Këtë herë e gjithë shfaqja luksoze është frymëzuar nga trenat klasikë britanikë me avull. Qendra tregtare tërheq mijër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.692Z

Festa e Krishtlindjeve ne Shqiperi

SHKODER - Festa e Krishtlindjes ka sjelle ne qytetin e Shkodres nje gjalleri te vecante ne jeten e komunitetit shkodran. Ne dy katedralet e qytetit, ate "Shen Shtjefni" te besimit katolik, si dhe ne kishen qendrore te besimit ortodoks, jane zhvilluar meshat solemne kushtuar Krishtlindjeve. Mesha so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.326Z

Athine, sulmohet pema e Krishtlindjeve

Pema e Krishtlindjeve ne qender te Athines ruhet nga forca te posacme te policise. Forcat e rendit nderhyne pasi disa protestues nxorren disa plehra dhe vune ne deget e pemes se madhe qese te zeza me mbeturina. Pema eshte vendosur ne sheshin Sintagma, perpara selise se Parlamentit dhe te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama