Rezultate te kerkimit per termin: +Krislen +Keri

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] krislen / docs[0] 12 / hits[0] 18 / keyword[1] keri / docs[1] 225 / hits[1] 397 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Grabitja në Rinas/ A do të jetë i biri ish-deputetit të PS kurbani i Ballukut?

Grabitja e 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit ka ngritur në këmbë shtetin dhe pavarësisht se kryeministri Edi Rama, dhe ministrat Sandër Lleshaj e Belinda Balluku janë kujdesur që tia faturojnë përgjegjësinë të gjithën koncesionarit, pritet që të ketë koka turku edhe nga agj

Pas zhdukjes certifikohet Air Albania, ja 5 aeroportet ku do të operojë
  • 2019-03-26

Pas zhdukjes certifikohet Air Albania, ja 5 aeroportet ku do të operojë

“Air Albania” ka marrë certifikimet e nevojshme pranë Autoritetit të Aviacionit Civil sipas kërkesave të kuadrit ligjor vendas dhe direktivave të Bashkimit Europian. Gjatë një konference për shtyp Krislen Keri, Drejtor i Përgjithshëm i Autoritetit të Aviacionit Civil bëri me

Shpërdorim me fondet/ Aviacioni Civil merr zyra me qira, trefish më shtrenjtë se çmimi i referencës
  • 2019-02-03

Shpërdorim me fondet/ Aviacioni Civil merr zyra me qira, trefish më shtrenjtë se çmimi i referencës

Skandal me tarifat e larta të qiramarrjes në institucionet shqiptare. Bëhet fjalë për ambientet e reja të Autoritetit të Aviacionit Civil, që do të zhvendosen nga zona e ish-Bllokut të Tiranë, drejt Fushë-Prezës, për një vlerë mujore prej 13.256 euro. Vendimi, i cili disponohet ekskl

Rinasi, kompania audituese e koncesionit të aeroportit
  • 2018-10-15

Rinasi, kompania audituese e koncesionit të aeroportit

Autoriteti i Aviacionit Civil përzgjodhi kompaninë audituese BDO Albania për të bërë vlerësimin e pavarur ekonomik të koncesionit në aeroportin e Rinasit. Do të jetë një vlerësim 40 ditë dhe ne presim rezultate pozitive, sqaron Krislen keri, drejtor i Aviacionit Civil. Në kontratën

No Pic available
  • 2018-09-06

Vonesat e avionëve, Autoriteti i Aviacionit Civil: Ja si të mbrohen pasagjerët!

Gushti shënoi rekord për sa u përket vonesave ose anulimit të fluturimeve me avionë nga Rinasi. Sipas Autoritetit të Aviacionit Civil janë 33 vonesa me mbi 2 orë dhe 8 anulime fluturimesh. Ndërkohë, si 8-mujor janë regjistruar 124 fluturime me të paktën dy orë vonesë, kurse 37 fluturi

Aeroporti i Kukësit, kompania hungareze Vizz Air në tratativa me qeverinë
  • 2016-04-20

Aeroporti i Kukësit, kompania hungareze Vizz Air në tratativa me qeverinë

Tashmë duket se aeroporti i Kukësit po bëhet një realitet gjithnjë e më i prekshëm. Pasi heqjes së ekskluzivitetit të aeroportit të Rinasit tashmë, kompania hungareze Low Cost Vizz Air ka hedhur hapa konkretë për marrjen me koncesion të aeroportit të dytë në veri të vendit. Drej

Kush pritet të marrë koncesionin e aeroportit të Kukësit
  • 2016-04-19

Kush pritet të marrë koncesionin e aeroportit të Kukësit

Kompania Low Cost Viss Air ka hedhur hapa konkretë për marrjen me koncesion të aereoportit të Kukësit. Drejtori i Projekteve në Ministrinë e Transporteve Krislen Keri konfirmon se Qeveria është kontaktuar nga kompania ndërkohë që përfaqësuesit e saj kanë vizituar aeroportin. Sa për