Rezultate te kerkimit per termin: +Kristaq +Rama

Meta: total 1000 / total_found 2251 / time 0.005 / keyword[0] kristaq / docs[0] 4897 / hits[0] 7050 / keyword[1] rama / docs[1] 142684 / hits[1] 457915 /
Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar një puç kushtetues futjen e ushtrisë në Rinas. Berisha ka lëshuar edhe një sërë akuzash të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka. Duke iu referuar Kushtetutës, ish-kryeministri thekson se vendimi

Akt terrorist mbi studentët, Rama po përdor ./Video
  • 2019-01-29

Akt terrorist mbi studentët, Rama po përdor ./Video

Ish- kryeministri Sali Berisha shprehet se pas përplasjes fizike të ndodhur sot mes grupeve të ngujuar tek Juridiku, fshihet dora e Edi Ramës. Sipas tij Rama po përdor të rinjtë e FRESH  si mish për top, për të mbyllur protestën e studentëve dhe bojkotin e tyre që vazhdon prej disa jav

No Pic available
  • 2019-01-12

Basha: Po përgatitet ritenderimi i Unazës së Madhe

Kryetari i PD-se Lulzim Basha doli sot në një deklaratë për median ku shtoi se po përgatitet ritenderimi i pjesës së ndërtimit të unazës së re në Tiranë, tenderi i fituar i së cilës u anuluan dhe për këtë çështje ka nisur një hetim i prokurorisë. “Po përgatitet përfundi

No Pic available
  • 2018-12-27

Edi Rama mbreti i gjyqeve për shpifje, ja humbjet dhe fitoret e tij

Dekriminalizimi i shpifjes ende nuk është në planet e qeverisë. Dokumentet që Top Story disponon tregojnë se përballjet në gjykatë janë një sfidë për kryeministrin. Rama, është ndër politikanët që ka hapur më shumë procese në gjykatat shqiptare, si kur ishte në opozitë ashtu e

Ndalimi i fishekzjarrëve, Berisha: Akt birboje! Lleshaj: Festat sbëhen me armë
  • 2018-12-23

Ndalimi i fishekzjarrëve, Berisha: Akt birboje! Lleshaj: Festat sbëhen me armë

Ish-kryeministri Sali Berisha e mbylli javën me një postim të gjatë në Facebook, ku kritikon 3 ministra të qeverisë Rama për nismën e tyre ligjore që ndalon përfundimisht përdorimin e lëndëve piroteknike dhe fishekzjarrëve gjatë festave të fundvitit. Me urdhër te Edvin Kristaq Frik

Astiri në protestë: O Daniel, o hero gjithë Unaza të do! Peticion Arta Markut
  • 2018-11-26

Astiri në protestë: O Daniel, o hero gjithë Unaza të do! Peticion Arta Markut

Gjykata e Tiranës vendosi sot masën e sigurisë Arrest me burg për 18-vjeçarin Daniel Drobaj, i cili akuzohet se hodhi kapsollën në drejtim të efektives së Shqiponjave, Ina Nuka, e cila u lëndua në dorë dhe qafë në protestën e banorëve të Astirit para Parlamentit. Por, pavarësisht v

Delegacioni, pas TIFF-it udhëton drejt Greqisë (Foto)
  • 2018-11-05

Delegacioni, pas TIFF-it udhëton drejt Greqisë (Foto)

Delegacioni, filmi i cili u vlerësua me çmimin e Madh Grand Prize, në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Varshavë, ka pasur premierën në Tiranë, në hapësirat e Tirana Film Festival, i cili ka hapur tiparin prej tre ditësh. Në prezantimin filmit merrnin pjesë dhe kryeministri Edi Ra