Rezultate te kerkimit per termin: +Kristina +Petrollari +Laco

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.174Z

Recital i pianistes Petrollari

Pianistja Kristina Petrollari Laco ka mbajtur në sallën e Universitetit te Arteve, mbrëmjen e së merkurës, një koncert recital me pjesë të përzgjedhura nga kompozitorët Jozef Hajdn dhe Franz Shubert. Instrumentistja e njohur ka performu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.665Z

In Memoriam artistit Gezim Laro

Nje muaj qe eshte ndare nga jeta violoncelisti Gezim Laro dhe kujtimin e tij e nderojne me nje koncert qe mbahet neser ora 19.00 ne Akademine e Arteve. Interpretojne Dorina Laro violoncel dhe Kristina Petrollari Laco piano. Ne program Sonate op. 38 dhe sonate op. 99 nga Brahms dhe melodi nr 1 nga Gl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.298Z

14 cmime ne mbremjen gala te cmimeve KULT 2011

Per te shtatin vit radhazi Akademia KULT organizon ndarjen e cmimeve ne te gjitha fushat e artit. 14 fitues dolen nga nominimet duke marre kupen e cmimit KULT 2011 ne 12 kategori te artit si dhe 2 cmime speciale per dy prurje te vecanta gjate vitit 2010. Tashme kthyer ne nje tradite per te kurorezua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama