Rezultate te kerkimit per termin: +Kristos

Meta: total 535 / total_found 535 / time 0.017 / keyword[0] kristos / docs[0] 535 / hits[0] 856 /
No Pic available
  • 2019-03-30

Befason pedagogu: Njoh kolegë që bëjnë seks me studentet për një 5!

Pedagogu dhe gazetari Erion Kristo, duke komentuar protestën e studentëve në emisionin Late Night Show, është shprehur se pedagogët abuzojnë me detyrën. Sipas Kristos, pegadogët arrijnë deri në pikën sa i kërkojnë favore seksuale studenteve në këmbim të notës 5-së. Erion Kristo: E

No Pic available
  • 2019-02-07

Përgjimet/ Jemi në aeroport, ja si trafikoheshin njerëz me pasaportat e BE

Disa ditë më parë  u finalizua operacioni Rruga e Gabuar, ku policia arrestoi mbi 30 persona, të akuzuar për trafik të qenieve njerëzore drejt BE-së, SHBA dhe Anglisë, por edhe për falsifikim të pasaportave të vendeve evropiane. Sot të tjera detaje nga dosja hetimore e këtij grupi kan

No Pic available
  • 2018-12-21

Kritiku grek i artit analizon filmin Dita zë fill të Gentian Koçit

George Papaisov Gentian Koçi, regjisori shqiptar, fitues çmimesh tek filmi i shkurtër dhe për dokumentarë, hap dyert e kinemasë së filmit artistik, të gjatë. Me dekor kryeqytetin shqiptar të ditëve të sotme dhe me skenarin e vet, ai sjell në plan të parë dëshpërimin njerëzor, atë

No Pic available
  • 2018-12-20

Kritiku grek i artit analizon filmin Dita zë fill të Gentian Kocit

George Papaisov Gentian Koçi, regjisori shqiptar, fitues çmimesh tek filmi i shkurtër dhe për dokumentarë, hap dyert e kinemasë së filmit artistik, të gjatë. Me dekor kryeqytetin shqiptar të ditëve të sotme dhe me skenarin e vet, ai sjell në plan të parë dëshpërimin njerëzor, atë

No Pic available
  • 2018-09-04

Gjergj Xhuvani rikthehet në shesh xhirimi

Regjisori Gjergj Xhuvani është rikthyer në sheshin e xhirimit për të nisur punën për filmin më të ri Liqeni im. Me skenar dhe regji të vetë Xhuvanit filmi ka marrë mbështetjen e Eurimages në Yerevan dhe është një bashkëprodhim me Italinë dhe Maqedoninë dhe ka mbështetjen e Qend

Rikthimi i Gjergj Xhuvanit
  • 2018-03-18

Rikthimi i Gjergj Xhuvanit

Pas suksesit të premierës së filmit Engjëjt janë larg, gati një vit më parë, regjisori Gjergj Xhuvani duket se është rikthyer fort në kinema. Projekti i filmit të tij të ardhshëm ku është dhe skenarist e regjisor Liqeni im është votuar si projekti më i mirë ndër 54 projekte të

Ngërçi në Kushtetuese, Meta hap garën për dy vende vakante
  • 2018-02-08

Ngërçi në Kushtetuese, Meta hap garën për dy vende vakante

Presidenti, Ilir Meta, hap procedurat për plotësimin e dy vendeve vakante të krijuara në Gjykatën Kushtetuese, njëri për mbarim mandati dhe tjetri vakancë e parakohshme. Bëhet fjalë për plotësimin e vendeve të lënë bosh në këtë gjykatë nga ish-gjyqtarët Sokol Berberi dhe Besnik I