Rezultate te kerkimit per termin: +Kriteret

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.276Z

Kriteret, debat në Presidencë

Përcaktimi i qartë se çfarë është "jurist i shquar", ka shkaktuar debate në mbledhjen e djeshme të grupit të punës të ngritur në Presidencë për kriteret për gjyqtarët e Gjykatës së Lartë. ADI SHKEMBINë një mbledhje maratonë, anëtarët e grupit të punës, të cilin dje e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.595Z

FRD Kriteret per kandidatet

FRD Kriteret per kandidatet E hene 08 Prill 2013 1549 FRD Kriteret per kandidatet p styletext-align justifyFryma e Re Demokratike ne date 30 prill do te therrase kuvendin kombetar ku dhe do te vendose per listat e deputeteve qe do te kandidojne ne zgjedhjet e qershoritp Ne nje deklarate per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.209Z

Kriteret, Topi toleron partite

Tri dite kohe per partite politike, qe te dorezojne ne Presidence kriteret dhe sugjerimet e tyre per perzgjedhjet e anetareve te Gjykates se Larte. Ky eshte tolerimi i fundit qe Presidenti Bamir Topi, duket se u ka bere forcave politike qe nje jave me pare i rrezuan ne Kuvend pese kandidaturat e tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.342Z

Rrëzohen kriteret e PD-së

Presidenti Bamir Topi e ka rrugën e hapur për të vendosur mbi emrat e rinj anëtarëve të Gjykatës së Lartë. Grupi i punës i ngritur prej tij ka përfunduar dje misionin e tij duke përzgjedhur kriteret më të rëndësishme, mbi të cilat duhet të bazohet kreu i shtetit për të përzgjedh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.209Z

Leskaj: Kriteret per gjyqtaret, sot te Topi

Partia Socialiste do t'i dorezoje zyrtarisht sot Presidentit Topi kriteret e saj per perzgjedhjen e kandidaturave per anetare te Gjykates se Larte. Nje fakt i tille u be dje i ditur nga kryetarja e ligjvenesve socialiste, Valentina Leskaj. Ne kete menyre, ligjvenesit socialiste zgjodhen pikerisht di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.851Z

Sistemi master, përcaktohen kriteret

Në të gjitha departamentet e universiteteve publike që do të nisin këtë vit studimet master, janë përgatitur kriteret e hyrjes në ciklin e dytë të studimeve. Ndërkohë, ende nuk janë përcaktuar datat dhe tarifat, të cilat shumë shpejt do t`u kalojnë universiteteve nga Ministria e Ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.645Z

Kriteret e punësimit të pedagogëve

25/05/2009  Rishikohet struktura e punësimit të stafeve akademike, ndarje e re definitive sipas titujve Të punësuarit do të rishpërndahen në vendet e punës sipas kualifikimeve që disponojnë Rishpërndarje e re e stafeve akademike në vendet e punës pranë institucioneve të a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama