Rezultate te kerkimit per termin: +Kritika

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.280Z

Topi kritika per shendetesine

Topi kritika per shendetesine E hene 25 Mars 2013 2211 BAMIR TOPIKryetari i FRD Bamir Topi leshoi kritika ne adrese te dy partive PD dhe PS te cilet sipas tij po konkurrojne me programe dhe premtime qesharake Ne tryezen per reformen ne shendetesi Topi tha se PD dhe PS huazojne premtimet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.151Z

Kritika si alternativë e opozitës

Nga Albin Kurti Qeveritarët dhe analistët e tyre na thonë që ne të VETËVENDOSJE!-s vetëm po kritikojmë. A do të thotë kjo se pajtohen me kritikën tonë dhe tash po kërkojnë zgjidhje prej nesh? Nëse pajtohen me kritikën tonë, atëherë patjetër që duhet të japin dorëheqje. Nëse n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.268Z

Kritika (s’)kreh bishtin

Përkthyesit për veprën e pavdekshme të Dantes duhet t’ishin gjetë me kohë në vendin tonë, kur shumica e njerëzve (që kishin) e njihnin italishten. Prej asnjaj gjuhe tjetër nuk mund të përkthenjshim ma lehtë. Por ku të gjindej botuesi? Ku të merreshin lexuesit? Sot, ja që për gëz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.247Z

"Kritika ndryshe" e Fatmir Tereziut

Promovohet sot "Kritika ndryshe", (Vëzhgim në brendësi të prozës e poezisë shqiptare). Shkruar prej Fatmir Tereziut, ky vëllim i vjen si një kritikë dhe një analizë e veprës letrare në mënyrë bashkëkohore, duke u bazuar në psikanalizë. Kjo është edhe e veçanta e këtij libri stu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.311Z

Mungon kritika, por a kemi?

Nga Çapajev Gjokutaj Studiuesi I letërsisë Çapajev Gjokutaj, bën më poshtë një analizë të mungesës së kritikës letrare në vend. Mungon kritika, qarje e qëmotshme, gati-gati refren në ligjërimin tonë për letërsinë. Përtej ankimit dhe qarjes, është mbase më konstruktive të k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.095Z

BE kritika aeroporteve

Bashkimi Evropian ka lëshuar kritika te ashpra ne drejtim te aeroporteve evropiane, pasi ato nuk arritën te përballen si duhet me motin e keq dhe ngricat, qe lanë mijëra pasagjere ne terminalet e aeroporteve. Komisioneri evropian për transportin, Sim Kalas, u kërkoi aeroporteve te marrin mas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.552Z

Kritika ndaj Merkelit

Shpresojme se kancelarja Angela Merkel eshte clodhur mire ne pushime. Sepse qe prej kthimit te saj gazetat ne kioske jane te mbushura me tituj kritike. Helmut Kohl Apel dramatik drejtuar Merkelit Ne duhet te jemi te kujdesshem qe te mos i humbasim te gjitha ne loje Kjo eshte faqja e pare e tabloidi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama