Rezultate te kerkimit per termin: +Kritika

Meta: total 1000 / total_found 10729 / time 0.005 / keyword[0] kritika / docs[0] 10729 / hits[0] 12824 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Meta President, Krasniqi: E nxituar. Zheji: I tipit të ri!

Duke komentuar rolin e ish-kreut të Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta, Presidenti i zgjedhur, analistët e ftuar në studion e Ora News në edicionin speciale për zgjedhjet parlamentare japin këndvështrime të ndryshme. Afrim Krasniqi: Dy gjëra bënë shumë të nxituara, njëra marr

No Pic available
  • 2017-06-24

Letra për Ramizin, Elona Agolli: Tani që Dritëroi sështë në jetë, thurin thashetheme

Elona Agolli, e bija e Dritëroit, ka reaguar për disa shkrime botuar prej librit të ri të Dashnor Kaloçit Shkrimtarët e artistët nën diktatin komunist dhe intrigat e njëri-tjetrit. Shkak për reagimin është bërë artikulli me titull Letra për Ramizin: Dritëroi është dakord që Faik B

Jennifer Lopez mbron veten ndaj kritikuesve: Nuk përdor fotoshop
  • 2017-06-24

Jennifer Lopez mbron veten ndaj kritikuesve: Nuk përdor fotoshop

Këngëtarja e njohur, Jennifer Lopez ka publikuar një fotografi në rrjetin social, Instagram ku duken qartë linjat e saj trupore, por ka marrë kritika për përdorim fotoshopi. Ajo nuk mund ta mbante një gjë të tillë për veten, prandaj ka replikuar ndaj komenteve të shumta duke shkruar: O

Shtypi gjerman shkruan për Shqipërinë: Akuza korrupsioni pa fund
  • 2017-06-23

Shtypi gjerman shkruan për Shqipërinë: Akuza korrupsioni pa fund

Jo vetëm zhvillimet në Shqipëri, por edhe tendenca e rritjes së numrit të luftëtarëve islamistë në Kosovë zë vend në faqet e shtypit gjerman të së premtes. Në një artikull të botuar të premten (23.06) nga gazeta gjermane “tageszeitung” vëmendja drejtohet tek zgjedhje

Publikohen foto të panjohura të genocidit mbi çamët
  • 2017-06-23

Publikohen foto të panjohura të genocidit mbi çamët

Kolaboracioni dhe genocidi në çamëri  1944-1945, (E vërteta e bashkëpunimit të çamëve me gjermanët) është studimi më i fundit mbi raportet shqiptaro-greke në fokus të së cilit është çështja çame. Studiuesi Arben P. Llalla sjellaspekte dhe dokumente historike me pika të shkurta

Miley Cyrus sulmon Dolce & Gabbana
  • 2017-06-20

Miley Cyrus sulmon Dolce & Gabbana

Ylli i popit ka një marrëdhënie dashuri-urrejtje me Dolce & Gabbana. Miley Cyrus me anë të një postimi në Facebook ka shprehur falenderimit e saj për dizenjuesit e modës në Itali për ftesën që i kanë bërë vëllait të saj për të sfiluar në shfaqjen e tyre në Milano  por

No Pic available
  • 2017-06-18

Parashikimi i akademikut: LSI mbase jo forcë e parë, por faktor kushtëzues në parlamentin e ardhshëm

Akademiku Artan Fuga ka bërë një përshkrim të situatës politike në të cilën gjendet vendi, kur ka mbetur vetëm një javë nga zgjedhjet elektorale. I ftuar në emisionin Kjo Javë të gazetares Nisida Tufa në News24, Fuga tha se diskutimi dhe ligjërimi ka qenë tepër i tensionuar, por n