Rezultate te kerkimit per termin: +Kritiket

Meta: total 643 / total_found 643 / time 0.000 / keyword[0] kritiket / docs[0] 643 / hits[0] 689 /
No Pic available
  • 2018-02-08

Tetë kandidatë garojnë për president të Rusisë

Tetë kandidatë do të garojnë në zgjedhjet presidenciale të 18 marsit në Rusi, në të cilat parashikohet fitorja e presidentit aktual, Vladimir Putin. Lista e kandidatëve është finalizuar kur Komisioni Qendror Zgjedhor ka miratuar zyrtarisht kandidimin e Ksenia Sobchak dhe Maksim Suraikin

Demokratët zgjedhin kryetarin e ri, deri në 16:30 votuan mbi 41 mijë anëtarë
  • 2017-07-22

Demokratët zgjedhin kryetarin e ri, deri në 16:30 votuan mbi 41 mijë anëtarë

Deri në orën 16:30 kanë votuar mbi 41 mijë anëtarë të PD-së për të zgjedhur kryetarin e PD-së midis dy kandidatëve Lulzim Basha dhe Eduart Selami. Plot 104 mijë anëtarë të PD-së janë thirrur të marrin pjesë në votim për të shprehur verdiktin e tyre se kush duhet ta drejto

Përfundon në disa qarqe votimi për kreun e PD, ja sa anëtarë kanë votuar
  • 2017-07-22

Përfundon në disa qarqe votimi për kreun e PD, ja sa anëtarë kanë votuar

Ka përfunduar orari zyrtar i votimeve për kreun e PD, por në disa degë qendrat e votimit vijojnë të jenë të hapura pasi ka anëtarë në radhë për të votuar.  Ndërkohë në Tiranë kanë mbërritur edhe kutitë e para.  Sipas Komisionit të Operacioneve Elektorale në PD, deri

Përfundon votimi për kreun e PD, ja sa anëtarë kanë votuar
  • 2017-07-22

Përfundon votimi për kreun e PD, ja sa anëtarë kanë votuar

Ka përfunduar zyrtarisht procesi i votimit për kreun e ri të Partisë Demokratike. Ndërkohë në Tiranë kanë mbërritur edhe kutitë e para, ku rreth orës 24 pritet të nisë procesi i numërimit.  Sipas Komisionit të Operacioneve Elektorale në PD, deri në orën 18:00 kanë votua

Në zgjedhjet për kreun e ri të PD morën pjesë  57.5 % të anëtarësisë
  • 2017-07-22

Në zgjedhjet për kreun e ri të PD morën pjesë 57.5 % të anëtarësisë

Në procesin e votimit për zgjedhjen e kryetarit të ri të Partisë Demokratike morën pjesë gjithë 57.5 % të anëtarësisë, ose 59.766 anëtarë, nga 103.952 që ishin në listë. Plot 104 mijë anëtarë të PD-së u thirrën të marrin pjesë në votim për të shprehur verdiktin e tyre se

Mblidhet grupi anti-Basha, Bregu: Skam gjë me Lulin, është thjesht një i paaftë
  • 2017-07-21

Mblidhet grupi anti-Basha, Bregu: Skam gjë me Lulin, është thjesht një i paaftë

Kritikët e kryetarit të ngrirë të Partisë Demokratike, Lulzim Basha janë mbledhur pasditen e sotme në një takim të mbajtur në Akademinë e Arteve një ditë përpara garës për kryetarin e ardhshëm të PD. Në fjalën e saj përpara demokratëve të mbledhur në këtë takim, ish-deputet

No Pic available
  • 2017-07-07

Takohen Trump dhe Merkel në Hamburg

Presidenti i SHBA Donald Trump diskutoi të enjten vonë në Hamburg për një numër çështjesh botërore me kancelaren gjermane Angela Merkel, një nga kritiket e tij të shpeshta në skenën botërore. Takimi u zhvillua pak përpara fillimit të samitit të G-20s të ekonomive më të mëdha të