Rezultate te kerkimit per termin: +Kriza +Greke

Meta: total 1000 / total_found 2974 / time 0.006 / keyword[0] kriza / docs[0] 31051 / hits[0] 46290 / keyword[1] greke / docs[1] 30422 / hits[1] 67820 /
Kriza greke: Depozitat në Shqipëri ranë me 112 mln euro
  • 2015-09-01

Kriza greke: Depozitat në Shqipëri ranë me 112 mln euro

Sistemi bankar ka humbur në qershor-korrik 2015 sasinë më të lartë të depozitave të individëve, që nga tetor-nëntori 2008, kur paniku i krizës globale u përhap në Shqipëri, për t'u qetësuar më pas në muajt në vijim. Edhe këtë herë, tërheqja e kishte shkakun e jashtëm, pikër

ATDHEUN NUK MUND TA DUASH I VETËM
  • 2015-09-01

ATDHEUN NUK MUND TA DUASH I VETËM

ILIR YZEIRI  Pavarësisht asaj që jetojmë ne çdo ditë këtu në fshatin ballkanik, bota jashtë nesh duket sikur lëviz me një shpejtësi tjetër dhe në qendër të saj, është përsëri realiteti që e mbyt të padukshmen atë që ne e mbajmë si themel të vetëdijes sonë. Drama e rëndë

Maqedoni, mjekët nënshkruajnë peticion kundër refugjatëve ilegalë
  • 2015-08-31

Maqedoni, mjekët nënshkruajnë peticion kundër refugjatëve ilegalë

Mjekët maqedonas, nga komunat në afërsi të kufirit jugor me Greqinë, kanë firmosur një peticion, përmes të cilit kanë njoftuar Fondin për Sigurimet Shëndetësore se nuk do të mund të ofrojnë shërbime mjekësore p

Greqi Hyn ne fuqi Ligji i Nenshtetesise per femijet e imigranteve
  • 2015-08-29

Greqi Hyn ne fuqi Ligji i Nenshtetesise per femijet e imigranteve

Transmetuar me 29082015 - 1227 PUBLICITET Greqi 29 gusht 2015 NOAal- Ne Greqi ka hyre ne fuqi Ligji per Nenshtetesine per femijet e brezit te dyte te emigranteve shqiptarebr br Ndonese vendi fqinj ndodhet serish ne nje fusha

Fenomeni Corbyn
  • 2015-08-29

Fenomeni Corbyn

*Nga Elie Bernavi/ i 24news Në Angli prania e tij mediatike është fantakëse. Me mjekrën e tij gri, fanellat e zbërthyera dhe pamjen e rregullt, ai rrok titujt e parë të gazetave si të majta ashtu edhe të djathta, pushton valët radiofonike dhe kolonizon studiot televizive. Kur ai nuk flet

No Pic available
  • 2015-08-27

Vëllezërit siamezë (politikë), shenjë e keqe për vendin

Fundi i pushimeve verore të sivjetshme na provoi se Kryeministri Rama dhe Kryeparlamentari Meta ngjan të jenë lidhur aq pazgjidhshmërisht me interesa politike e jopolitike, - madje me një zinxhir pafund zullumesh e interesash të dyshimta, - sa, ndonëse rreken të shqiten njëri prej tjet

No Pic available
  • 2015-08-25

Tspiras takon Janullatos në Athinë, flitet për Kishën në Dhërmi

Çështja e Kishës në Himarë ka marrë rëndësi përtej kufijve të vendit. Pas reagimeve të ministrisë së Punëve të jashtme në Athinë sot është zhvilluar një takim i kreut të Kishës Ortodokse Shqiptare , kryepeshkopit Anstas Janullatos me Presidentin e vendit Prokopin Pavlopulos dhe