Rezultate te kerkimit per termin: +Kriza +Greke

Meta: total 1000 / total_found 3117 / time 0.004 / keyword[0] kriza / docs[0] 33878 / hits[0] 50119 / keyword[1] greke / docs[1] 34133 / hits[1] 76429 /
REVOLUCIONI NË GREQI NUK PO DUKET
  • 2017-01-28

REVOLUCIONI NË GREQI NUK PO DUKET

Syriza e majtë nën drejtimin e politikanit të ri Alexis Tsipras, një parti deri atëherë pa përvojë qeverisëse, fitoi në 25 janar 2015 zgjedhjet e parakohshme në Greqi. Tsipras i fitoi zgjedhësit me premtimin se do ta çlironte vendin nga korrupsioni tradicional dhe se do ta negocionte sh

INTERVISTA/ Alfred Moisiu: Reforma në drejtësi të nisë nga 21 Janari dhe Gërdeci. Shqipëria gjithmonë ka vuajtur nga Greqia
  • 2017-01-25

INTERVISTA/ Alfred Moisiu: Reforma në drejtësi të nisë nga 21 Janari dhe Gërdeci. Shqipëria gjithmonë ka vuajtur nga Greqia

Intervistoi Andrea Danglli Ish-Presidenti i vendit Alfred Moisiu shprehet kritik mbi mënyrën se si do të zgjidhet kreu i ri i shtetit. Ai thotë se nuk mund të vazhdohet që të bëhen pazare politike për emërimin e një figure kaq të lartë. I pyetur për  kompetencat e kreut të sh

No Pic available
  • 2017-01-22

Fqinjët, lajme të mira nga Greqia, më pak nga Italia

Italia është partneri më i madh i Shqipërisë, që priti 54% të eksporteve tona në 2016-n, sipas INSTAT. Drejt fqinjit tjetër Greqi shkuan gati 5% e eksporteve (partneri i tretë tregtar), por shteti helen është investitori më i madh në Shqipëri, me 25% të stokut total, sipas të dhëna

Kriza greke/ Janullatos: Grekët pinin kafe në kohën kur shqiptarët u mblidhnin ullinj!
  • 2017-01-09

Kriza greke/ Janullatos: Grekët pinin kafe në kohën kur shqiptarët u mblidhnin ullinj!

Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë Anastas Janullatos dënon ashpër luftën në Siri, ndërsa ngre pikëpyetjet e tij se këtë luftë nuk e bëjnë sirianët por grupe të tjera që kanë interesa të caktuara. Në një intervistë për televizionin grek ERT, Janulla

No Pic available
  • 2017-01-03

Euro barazim me dollarin? Çmimi i parashikuesve të tregjeve për vitin 2017

Tregjet që u hapen këto ditë të para të 2017-ës treguan për një rritje të euros. Megjithatë jo çdo herë, dita duket që në mëngjes. Sepse, përgjithësisht, çdo fillim viti, ka tendencë për të  ulur ose për të ngritur  euron përtej asaj që meriton. Megjithatë, ka një ndjesi

Euro barazim me dollarin? Çmimi i parashikuesve të tregjeve për 2017-ën
  • 2017-01-02

Euro barazim me dollarin? Çmimi i parashikuesve të tregjeve për 2017-ën

Tregjet që u hapën këto ditë të para të 2017-es treguan për një rritje të euros. Megjithatë jo çdo herë, dita e mirë duket që në mëngjes. Sepse, përgjithësisht, çdo fillim viti,  ka tendencë për të  ulur ose për të ngritur  euron përtej asaj që meriton. Megjithatë, ka n

No Pic available
  • 2016-12-26

Lamtumirë George Michael!

Ish-këngëtari i Wham! – George Michael ka vdekur në moshën 53-vjeçare. Këngëtari britanik vdiq në kohën e Krishtlindjeve, kur më së shumti dëgjohet hiti i tij “Last Christmas”! Këngëtari i njohur britanik ka vdekur “në qetësi”, në shtëpinë e tij, njof