Rezultate te kerkimit per termin: +Kriza

Meta: total 1000 / total_found 34379 / time 0.015 / keyword[0] kriza / docs[0] 34379 / hits[0] 50809 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Manjani: Kriza e parë e këtij procesi zgjedhor

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ftuar në studion e Ora News për të komentuar procesin zgjedhor, deklaroi se asnjë prej tre kandidatëve për kryeministër nuk ka arritur të përmbushë pritshmëritë e shqiptarëve. Manjani: Më është dukur një proces pa asnjë surprizë për hir

Njerëzimi në rrezik nëse nuk kolonizojmë Hënën ose Marsin
  • 2017-06-23

Njerëzimi në rrezik nëse nuk kolonizojmë Hënën ose Marsin

Njerëzimit do ti duhet të drejtohet për te yjet, në 200 ose 500 vitet e ardhshme nëse duan të mbijetojnë, thotë Stefan Hawking. Fizikanti përsëriti paralajmërimin e tij se raca njerëzore do të përfundojë keq nëse nuk arrin të gjejë një shtëpi të re që nuk është Toka. Duke fol

No Pic available
  • 2017-06-23

Basha për Ramën: Anijes nuk di ti japë, premtimet nuk di ti mbajë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se shqiptarët do të votojnë për ekonominë ditën e diel dhe jo për atë që nuk mbajti premtimet për 300 mijë vende pune. Gjatë takimit përmbyllës elektoral në Laç, Basha tha se Rama kërkon timonin edhe pse nuk di ti japë makinës. Basha: D

No Pic available
  • 2017-06-23

Kreu i Byrosë së Euroazisë sërish me një mision special në Ballkan

Kreu i Byrosë së Euroazisë në Departamentin Amerikan të Shtetit, Hoyt  Brian Yee është ngarkuar sërish me një mision special në Ballkan. Vendimi është marrë nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump dhe është publikuar në faqen zyrtare të Shtëpisë së

No Pic available
  • 2017-06-23

Problemet demografike, alarmohet Spanja: Më shumë vdekje se lindje

Spanja po përballet menjë problem vërtetë serioz pasi numri i vdekjeve  është më i madh se ai i lindjeve. Sipas raportit Lëvizja Natyrore e Popullsisë të Institutit Kombëtar të Statistikës në Spanjë (INE) në vitin 2016 kanë ndodhur 409 mijë e 99 vdekje dhe 408 mijë e 384 lindje G

No Pic available
  • 2017-06-22

Harrojeni Sirinë, në këtë vend është kriza më e rëndë e urisë në planet

Batool Ali është gjashtë vjeç, dhe kurrë nuk do ta mendonit një fëmijë normal në gjendje të tillë me sytë e mëdhenj dhe të përhumbur. Radhët e shumtë mbi barkun e saj të shtrirë, tregojnë gjendjen tejet të keqe. Ajo peshon më pak se 16 kilogram dhe është një nga gjysmë mili

Basha të pavendosurve në Korçë: Votoni ekonominë
  • 2017-06-22

Basha të pavendosurve në Korçë: Votoni ekonominë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi pasditen e sotme mitingun përmbyllës në Korçë. Mes entuziazmit të mbështetësve të PD, Basha kërkoi votën e demokratëve dhe socialistëve, duke theksuar se vetëm ai ka një plan të detajuar ekonomik që mund ta nxjerrë vendin nga kriza