Rezultate te kerkimit per termin: +Krkesa

Total: 372
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.630Z

Gjysm milioni krkesa pr bileta

Dhjet ditt e para t fazs s tret t shitjes s biletave pr Kampionatin botror 2010 kan sjell 500 mij krkesa, kat ditur FIFA t hnn. Sipas Federats Botrore t Futbollit, 386,300 prej ktyre biletave jan krkuar nga banor t Afriks s Jugut (77 pr qind e krkesave t prgjithshme), ndrsa 114, 237 krkesa t tjera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Shqyrtohet sot krkesa pr heqjen e imunitetit t Bashs

Kshilli i Imunitetit dhe Mandateve do t mblidhet paraditen e sotme pr t marr n shqyrtim edhe njher brenda dy javve krkesn e Prokurorit t Prgjithshm pr heqjen e imunitetit t deputetit Lulzim Basha. Lajmi sht konfirmuar pasditen e djeshme nga Zyra e Shtypit pran Kuvendit. Sipas Rregullores s Kuven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.941Z

Vonohet krkesa pr Kumbaron

Ministria e Drejtësisë në Tiranë nuk ka dërguar ende dokumentacionin e plotë palës angleze për ekstradimin e Ilir Kumbaros bazuar në një fletë arresti lëshuar vitin e shkuar nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Burime nga Ministria e Brendshme Britanike Home Office më 22 Mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.943Z

Biznesi, interes për energji nga era

Investimet Lehtsit q ofrohen pr kompanit private q prodhojn energji t pastr, si n mim ashtu dhe n aspektin fiskal, kan nxitur investitort t shikojn mundsin e ngritjes t disa parqeve eolike n Shqipri. Ministria e Ekonomis dhe Energjetiks deklaron se sht duke trajtuar tet krkesa t biznesit pr prodhim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.234Z

Kutitë, si vihet në lëvizje Gjykata Kushtetuese

Kushtetuesja shprehet, Venecia vendos për kutitë PS-ja mund t’i drejtohet n do koh Gjykats Kushtetuese pr shtjen e kutive dhe brenda dy muajve nga shqyrtimi i krkess, ky institucion mund t’ia oj pr interpretim Komisionit t Venecias. Kushtetuesja ka t drejt t shprehet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.389Z

Bankat, rënie e ndjeshme e kërkesës për kredi

Qytetart gjithnj e m pak po u drejtohen bankave pr kredi, e sidomos pr kredi pr t bler banes. Pothuaj n t gjith muajt e ktij viti binomi kredi pr individ dhe shitje banesash t reja sht n rnie t ndjeshme duke reflektuar kshtu situatn e prgjithshme ekonomike. Kjo ka shkaktuar q n ndryshim me pritjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.979Z

Historiant: Krkesa rumune precedent me rrezik

Deklarata e presidentit rumun Trajan Basesku, se Shqipëria duhet të njohë minoretin rumun, është cilësuar nga politikani dhe historiani Pellumb Xhufi si një precedent i rrezikshëm dhe një hap për ta klasifikuar Shqipërine si një vend multietnik. “Tani po tentohet t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama