Rezultate te kerkimit per termin: +Kroaci

Meta: total 1000 / total_found 6553 / time 0.003 / keyword[0] kroaci / docs[0] 6553 / hits[0] 9146 /
Ish-agjenti i FBI për Top Story: Rusia po kap Shqipërinë për të dalë në Adriatik
  • 2019-04-03

Ish-agjenti i FBI për Top Story: Rusia po kap Shqipërinë për të dalë në Adriatik

Top Story udhëtoi për në Madrid, kryeqytetin e Spanjës, i cili vizitohet nga miliona turistë nga mbarë bota. Historia flet se ky qytet është ndërtuar vetëm për kënaqësinë e Mbretit Filipi i Dytë. Ekipi i Top Story nuk ka mbërritur këtu për godinat madhështore, parqet e mrekulluesh

Euro2020 drithërues/ Holandë-Gjermani, sot sfida e tretë brenda 6 muajve
  • 2019-03-24

Euro2020 drithërues/ Holandë-Gjermani, sot sfida e tretë brenda 6 muajve

3 ndeshje në një kohë kaq të shkurtër përballë njëra-tjetrës Holanda dhe Gjermania sdo ti kishin menduar kurrë. Megjithatë shorti ishte i pamëshirshëm me dy superfuqitë e futbollit europian të cilat pasi u përballën në Ligën Kombeve ku tulipanët që po kalojnë një formë të sh

No Pic available
  • 2019-03-12

Moti i keq/ Bukuroshja e Adriatikut ankoron para kohe në Durrës

Për të shmangur detin e trazuar dhe motin e keq në lundrim, kroçera turistike La belle de lAdriatique, ka mbërritur mbrëmjen e kaluar në portin e Durrësit me 169 turistë të huaj në bord. Kroçera e nisur nga ishulli grek i Korfuzit ishte parashikuar të mbërrinte mëngjesin e sotëm në

No Pic available
  • 2019-03-09

Kush është kuratorja që po koncepton linjën muzeale të Galerisë së Arteve?

Kthimi i Galerisë së Arteve në një muze arti, ka qenë një sfidë e hershme e drejtuesve të këtij institucioni ndër vite. Tashmë Galeria ia ka besuar kurimin e linjës muzeale Nataa Ili-it. Së fundmi ajo është angazhuar edhe si drejtuese e Kunsthalle Wien së bashku me anëtaret e tjera

Rrahmani dhe Ismajli, pjesë të formacionit të javës në Kroaci
  • 2019-02-26

Rrahmani dhe Ismajli, pjesë të formacionit të javës në Kroaci

Dy mbrojtës shqiptarë, një i përfaqësueses së Kosovës dhe tjetri i Shqipërisë, në formacionin më të mirë të javës në kampionatin kroat. Amir Rrahmani, mbrojtësi i Dinamos së Zagrebit, shkëlqeu në suksesin 3-0 ndaj Osijekut ku aktivizohet Kristal Abazaj, ndërsa Ardian Ismajli, pj

Kombëtarja, sinjale pozitive para eliminatoreve
  • 2019-02-18

Kombëtarja, sinjale pozitive para eliminatoreve

Diçka më shumë se një muaj nga dy përballjet kualifikuese për Europianin 2020, Christian Panucci merr lajme të mira nga legjionarët. Fundjava ka rezultuar shumë e mirë për pjesën më të madhe të kuqezinjve, të cilët janë aktivizuar rregullisht, madje disa prej tyre kanë arritur edh

U zhduk 18 vite më parë, trupi i vajzës gjendet në frigoriferin e shtëpisë
  • 2019-02-18

U zhduk 18 vite më parë, trupi i vajzës gjendet në frigoriferin e shtëpisë

Një zbulim tronditës ka shokuar opinionin publik në Kroaci. Mediat raportojnë se trupi i një gruaje të zhdukur 18 vite më parë është gjetur brenda një frigoriferi. Policia kroate ka arrestuar Jasmina Dominic, motrën e madhe të viktimës që ishte raportuar e zhdukur në vitin 2005, por