Rezultate te kerkimit per termin: +Kroacia

Meta: total 1000 / total_found 8117 / time 0.004 / keyword[0] kroacia / docs[0] 8117 / hits[0] 11419 /
Lufta e Dytë Botërore, kur Siria dhe Egjipti prisnin europianët (Foto)
  • 2017-06-17

Lufta e Dytë Botërore, kur Siria dhe Egjipti prisnin europianët (Foto)

Në vitet 40, gjërat ndryshonin në krahasim me sot. Në kulmin e konfliktit botëror, nga gadishulli ballkanik u larguan me mijëra njerëz drejt kampeve të refugjatëve në Lindjen e Mesme Valët e refugjatëve që përshkojnë rrugët detare e tokësore mes Sirisë dhe Europës, janë situata f

No Pic available
  • 2017-06-10

Ambasadorja Vlahutin kërkon shtyrje të mandatit të saj në Shqipëri

Ambasadorja e BE-së Romana Vlahutin ka kërkuar të zgjasë me një vit qëndrimin e saj në Shqipëri. Mandati i saj duhet të mbarojë në vjeshtë 2018, shkruan exit.al Kroatja Vlahutin u emërua Kryetare e Delegacionit të BE-së në Tiranë në vitin 2014, pas përfundimit të mandatit katër

No Pic available
  • 2017-06-05

Mali i Zi është zyrtarisht anëtari i 29 i NATO-s

Ceremonia zyrtare u mbajt në Departamentin Amerikan të Shtetit ku kryeministri malazez Dushko Markoviç, dorëzoi zyrtarisht të ashtuquajturin instrument të pranimit me të drejta të plota në Aleancën e Atlantikut të Veriut. Markoviç: “Anëtarësimi në NATO do të thotë stabilitet t

Fëmijëria e vështirë mes varfërisë dhe luftës, ku janë rritur finalistët e Championsit
  • 2017-06-04

Fëmijëria e vështirë mes varfërisë dhe luftës, ku janë rritur finalistët e Championsit

Të lindur mes varfërisë, të arratisur nga lufta, një jetë mes alkoolit dhe drogës së prindërve të të afërmve të tyre. Kjo është fëmijëria e finalistëve të sotëm të Ligës së Kampionëve, të cilët kanë kaluar peripeci dhe vështirësi të shumta gjatë jetës dhe karrierës s

No Pic available
  • 2017-06-02

Thaçi: E ardhmja evropiane e rajonit kalon përmes portës së Berlinit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për Radio Kosovën ka folur për vizitën e tij në Kroaci dhe takimet që sot do të zhvillojë në Slloveni me presidentin e këtij shtetit, Barut Pahor. Thaçi ka thënë se Kosova dhe Kroacia kanë raporte tradicionalisht shumë të mi

No Pic available
  • 2017-05-31

Kroacia propozon lehtësimin e dënimeve për plagjiaturë

Një projekt-ligj i propozuar së fundmi në Kroaci, i cili do t’i lejojë personat e botës akademike të ruajnë statusin e tyre pavarësisht nëse mund të kenë dorëzuar tema shkencore me plagjiaturë, ka shkaktuar një debat të gjerë, shtyrë kjo edhe nga fakti që propozimi vjen nga M

No Pic available
  • 2017-05-24

Sulmi në Kuvendin e Maqedonisë, i infiltruar edhe një spiun serb

Goran Zhivaleviq, oficer i Agjencisë Serbe për Kundërzbulim BIA, diplomat aktual dhe këshilltar në Ambasadën e Serbisë në Shkup, më 27 prill ka qenë brenda në Parlament gjatë tërë kohës së incidenteve, merr vesh ekipi i përbashkët hulumtues i gazetës KOHA dhe televizionit Telma.