Rezultate te kerkimit per termin: +Kroacia

Total: 8317
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.476Z

Frik nga Kroacia

Derisa paraqitja e Bullgaris n favor t Kosovs n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis ka tronditur qeverin serbe, nj tronditje tjetr e pret fqinjin verior t Kosovs javn e ardhshme, ather kur Kroacia do t dal ta lexoj deklaratn e vet. Beogradi zyrtar friksohet se argumentimi i Kroacis do t mund t jet shum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.461Z

Kroacia mbeshtet Kosoven

Kroacia do të mbështesë në të gjitha proceset nëpër të cilat kalon Kosova përfshirë edhe dialogun me Serbinë. Këtë premtim e bëri në Prishtinë kryeministrja kroate, Jadranka Kosor, e cila drejton një d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.700Z

Kroacia, nd

Kosova dhe Kroacia kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.051Z

Kroacia akuzon Serbinë për gjenocid

Ballkani Beogradi përgjigjet duke kërkuar klasifikimin si spastrim etnik të përzënies së 230 mijë serbëve Kroacia i deklaroi Gjykatës më të Lartë të OKB-së se udhëheqësit e Serbisë janë duke mohuar politikën e gjenocidit që Zagrebi thotë se u zbatua nga Serbia në territorin e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.336Z

Kroacia ploteson kushtet

Kroacia ndërmori një hap të rëndësishëm drejt Bashkimit Europian, duke mbyllur tre kapituj të negociatave të anëtarësimit. Në Bruksel përfunduan bisedimet për cështje si drejtesia, siguria, mbrojtja dhe mjedisi, duke e çuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.418Z

Kroacia me presidente femer

brbrPer here te pare Kroacia do te drejtohet nga nje presidente femer Kandidatja e opozites Kolinda Grabar-Kitarovic arriti te fitoje ne balotazh perballe rivalit Ivo Josipovic ndonese me nje rezultat te ngushte 46-vjecarja siguroi 505 perqind te votave perkundrejt kundershtarit te saj qe mori 495

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.389Z

Surpriza, Kroacia pranë çerekfinaleve

"Bravo Kroacia, është e patolerueshme arroganca gjermane". Ky ishte mesazhi që kishte lënë një tifoz italian në forumin e gazetës më të madhe italiane "Corriere dello Sport". Kroacia dhuroi surprizën më të madhe në Grupin B. Formacioni i Slaven Bilic, pasi mundi Austrinë (1-0) në n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama