Rezultate te kerkimit per termin: +Kroacin +Europiane

Meta: total 333 / total_found 333 / time 0.001 / keyword[0] kroacin / docs[0] 2910 / hits[0] 3538 / keyword[1] europiane / docs[1] 45833 / hits[1] 68698 /
Mbrojtësi i kombëtares lë Kroacinë, transferohet në Letoni
  • 2019-02-20

Mbrojtësi i kombëtares lë Kroacinë, transferohet në Letoni

Një aventurë e re për Herdi Prengën që lë futbollin ballkanas, për tu transferuar në brigjet e Baltikut. Mbrojtësi kuqezi do ta vazhdojë karrierën në Letoni, ku firmosi një kontratë dy vjeçare me opsion rinovimi edhe për sezonin pasardhës, me skuadrën e Rigës, kampionen në fuqi t

Kitaroviç në Kuvend: Shqiptarët sakrifikuan për Kroacinë. Ne sharrojmë!
  • 2018-07-19

Kitaroviç në Kuvend: Shqiptarët sakrifikuan për Kroacinë. Ne sharrojmë!

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç, ishte e pranishme paraditen e së enjtes në Kuvendin e Shqipërisë, nga ku deklaroi se Shqipëria ka qenë mik i Kroacisë kur miqtë ishin të paktë. Shumë shqiptarë sakrifikuan jetën e tyre për Kroacinë dhe ne nuk harrojmë, tha Kitaroviç. Ha

Ndarja e vazove, ja kundërshtarët e mundshëm të Shqipërisë
  • 2018-01-23

Ndarja e vazove, ja kundërshtarët e mundshëm të Shqipërisë

Të mërkurën në orën 12:00, në Lozanë të Zvicrës do të hidhet shorti i Ligës së Kombeve (Nations League), turneut më të ri të UEFA-s. Pasi janë përcaktuar ligat ku do të luajnë skuadrat dhe vazot në të cilat janë pozicionuar, nga përzierja e goglave do të mësohen kundërshtar

Shqipëria njeh nesër kundërshtarët në Ligën e Kombeve
  • 2018-01-23

Shqipëria njeh nesër kundërshtarët në Ligën e Kombeve

Këtë të mërkurë, duke nisur nga ora 12:00, në Lozanë të Zvicrës do të hidhet shorti i Ligës së Kombeve (Nations League), turneut më i ri i UEFA-s. Pasi janë përcaktuar ligat ku do të luajnë skuadrat dhe vazot në të cilat janë pozicionuar, nga përzieja e goglave do të mësohen k

Sanksionet prekin TAP? Shqetësimi për përplasjet ruso-amerikane
  • 2017-07-28

Sanksionet prekin TAP? Shqetësimi për përplasjet ruso-amerikane

Ekspertët europianë paralajmërojnë se sanksionet e reja amerikane ndaj Rusisë mund të rrezikojnë projekte të rëndësishme gazi në kontinentin e vjetër. Ato mund të vënë në pikëpyetje korridorin jugor të gazit, që supozohet të furnizojë Gjeorgjinë, Turqinë, Shqiperine, Malin e

Shqipëria po bëhet rrugë kryesore e trafikimit të narkotikëve në Europë
  • 2017-06-07

Shqipëria po bëhet rrugë kryesore e trafikimit të narkotikëve në Europë

Shqipëria përmendet për herë të parë me shqetësim në raportin vjetor Europian të Drogave të vitit 2017, publikuar gjatë ditës së sotme nga Qendra Europiane e Monitorimit të drogave dhe Varësisë nga Droga, me seli në Lisbonë (EMCDDA). Raporti bazohet në informacionin që EMCDDA me

Raporti / Shqipëria, prodhuese dhe rrugë kryesore e trafikimit kanabisit
  • 2017-06-06

Raporti / Shqipëria, prodhuese dhe rrugë kryesore e trafikimit kanabisit

Shqipëria përmendet për herë të parë me shqetësim në raportin vjetor Europian të Drogave të vitit 2017, publikuar gjatë ditës së sotme nga Qendra Europiane e Monitorimit të drogave dhe Varësisë nga Droga, me seli në Lisbonë (EMCDDA). Raporti bazohet në informacionin që EMCDDA mer