Rezultate te kerkimit per termin: +Kroacin

Meta: total 1000 / total_found 2836 / time 0.001 / keyword[0] kroacin / docs[0] 2836 / hits[0] 3451 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Nëse Rama merr timonin edhe 4 vite të tjera do të jetë më skëterrë

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Deputetët do zgjidhen në 2 vjet, PS vagon për skrap. Akuza Ahmetajt

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat

Shqipëria po bëhet rrugë kryesore e trafikimit të narkotikëve në Europë
  • 2017-06-07

Shqipëria po bëhet rrugë kryesore e trafikimit të narkotikëve në Europë

Shqipëria përmendet për herë të parë me shqetësim në raportin vjetor Europian të Drogave të vitit 2017, publikuar gjatë ditës së sotme nga Qendra Europiane e Monitorimit të drogave dhe Varësisë nga Droga, me seli në Lisbonë (EMCDDA). Raporti bazohet në informacionin që EMCDDA me

No Pic available
  • 2017-06-06

Thaçi: Avionët rusë në Serbi, kërcënim për Ballkanin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për të përditshmen kroate Jutarnji ka thënë se transformimi i FSK-së në ushtri të Kosovës nuk përbën kërcënim për asnjë shtet në rajon, por do ti kontribuojë paqes, përcjell “Zeri.info” në Kosovë. Thaçi ka th

Raporti / Shqipëria, prodhuese dhe rrugë kryesore e trafikimit kanabisit
  • 2017-06-06

Raporti / Shqipëria, prodhuese dhe rrugë kryesore e trafikimit kanabisit

Shqipëria përmendet për herë të parë me shqetësim në raportin vjetor Europian të Drogave të vitit 2017, publikuar gjatë ditës së sotme nga Qendra Europiane e Monitorimit të drogave dhe Varësisë nga Droga, me seli në Lisbonë (EMCDDA). Raporti bazohet në informacionin që EMCDDA mer

No Pic available
  • 2017-06-03

Thaçi flet shqip në TV serb: Beogradi të largohet nga miti për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Serbia duhet të largohet nga miti për Kosovën dhe të shikojë nga e ardhmja. Në një intervistë me televizionin serb N1 Info, Thaçi deklaroi se edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e di se Kosova është e pavarur dhe sovrane. Thaci