Rezultate te kerkimit per termin: +Kroacine

Total: 542
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.573Z

Sheshel perplas Serbine me Kroacine

brbrLideri radikal serb Vojisllav Sheshel perplas Serbine me Kroacine Djegia prej tij e flamurit kroat perpara pallatit te Drejtesise ne Beograd ka tensionuar raportet mes dy shteteve fqinje Ministria e Jashtme kroate reagoi pas ngjarjes duke thirrur per konsultime ambasadorin Gordan Markotic per k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.155Z

Presidenti serb Boris Tadic viziton Kroacine

Presidenti serb Boris Tadic po viziton Kroacine per te dyten here kete muaj ndersa dy ish-vendet armike po bejne perpjekje per te shtuar bashkepunimin dhe per te permiresuar marredheniet. Zoti Tadic arriti ne kryeqytetin Zagreb sot vetem tri jave pasi kerkoi falje per krimet serbe gjate luftes. Ai s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.549Z

Portugalia eliminon Kroacine

brbrPortugalia eliminon Kroacine ne kohen shtese duke percaktuar nje perballje me Polonine ne cerekfinale qe nga ana e saj arriti te munde Zvicren vetem pas goditjes se 11-metershave Skuadres se udhehequr nga Kristiano Ronaldo i jane dashur 117 minuta loje per te kaluar ballkanasit qe zhvilluan nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.855Z

Mire me Kroacine

Nga Express me 20 nentor 2010 ne ora 1047 Ushtruesi i Detyres se Presidentit te Kosoves Jakup Krasniqi duket se ka pasur nje bashkebisedim te mire te premten me Davor Vidisin Drejtor i Departamentit te Europes Juglindore ne Ministrine e Jashtme te Kroacise. Krasniqi dhe Vidis kane shkembyer bis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.138Z

Bierhof: Humbja me Kroacine na shkundi

“Humbja ndaj Kroacise ne fazen ne grupe i solli ne forme te mire lojtaret gjermane”, thote menaxheri i skuadres, Oliver Bierhof. “Mund te jete dizavantazh, nese e siguron lehtesisht kalimin nga grupi, tha Bierhof. Eshte shume e veshtire te ruash te njejtin nivel loje. Ne njefare menyre, humbja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.106Z

Pajtimi me Kroacine Tadic ne Zagreb

Presidenti serb Boris Tadic po shton aktivitetet per te pajtuar vendin e tij me Kroacine duke vizituar kete vend per here te dyte brenda nje muaji. Tadic do te takohet me homologun kroat Ivo Josipovic me te cilin do te diskutoje per nje sere ceshtjesh si kthimi i refugjateve te zhdukurit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.960Z

BE, Greqia: Nuk do ta pengojme Kroacine

Greqia ka mohuar zerat se do te pengoje integrimin e Kroacise ne Bashkimin Evropian per shkak se ky vend njeh pakicen maqedonase dhe Kishen Ortodokse te Maqedonise. Zedhenesi i ambasades greke ne Zagreb, Zafiros Rosidis ka deklaruar se Greqia nuk do ta pengoje Kroacine ne rrugen e saj dre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama