Rezultate te kerkimit per termin: +Kroacise

Total: 1231
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.135Z

Jusufi:Po Kroacise

Mesfushori i Dinamos Pellumb Jusufi i ka dhene pergjigje pozitive fteses se kombetares shpresa te Kroacise per te luajtur ne ndeshjet testuese te rradhes. Futbollisti i Dinamos ka shprehur me pare deshiren per te luajtur per fanelen kuqezi por ende nuk ka vendosur perfundimisht pasi i mungon pasapor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.167Z

Sllovenia OK Kroacise ne NATO

Kryeministri slloven Borut Pahor, deklaroi se vendi i tij do t'i dergoje qeverise ameikane dokumentin e ratifikimit te anetaresimit te Kroacise ne NATO, shume shpejt. Duke folur para gazetareve pas nje takimi te kabinetit qeveritar, Pahor tha se ne kete menyre kryeministri kroat, Ivo Sanader mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.455Z

Kryeministri i Kroacise te henen ne Tirane

Kryeministri i Kroacise Zoran Milanovic pritet te vizitoje Tiranen te henen me date 20 janar Lajmi behet i ditur nga Ministria e Jashtme pas nje takimi mes zv ministrit Sokol Dervishaj dhe ambasadorit te Republikes se Kroacise ne Tirane Aleksandar Stipetic Dervishaj dhe Stipetic e vleresuan si nje s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.476Z

Nje kosovar "Nderi i Kroacise"

Nje shtetas kosovar qe jeton ne Zagreb, eshte shpallur “Nderi i Kroacise”. Azgan Qenaj, sipas medias kroate, eshte gjobitur disa here nga autoritetet sepse shkel orarin zyrtar te punes, duke shperndare buke falas ne furren e tij per te varferit, dhe pikerisht per kete gjest a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.763Z

20 vjet nga pavaresimi i Kroacise

Ne 25 qershor 1991 Kroacia dhe Sllovenia shpallen pavaresine nga federata jugosllave. Si reagim ushtria popullore jugosllave sulmoi qytetet kroate. Vendi u gjend ne lufte. Ne bashkesine e atehershme evropiane pati diskutime te ashpra se si duhej vepruar. A ishte me mire te njiheshin dy republika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.226Z

Rruga e gjate e Kroacise drejt BE

Ne nentor 2000 Kroacia nisi negociatat me BE per nje Marreveshje Stabilizimi dhe Asociimi me BE-ne. Kjo ishte lidhja e pare kontraktore e Kroacise me BE-ne. Ne marreveshje te dyja palet rane dakord per rregulla per nje dialog te ardhshem politik u percaktuan marredheniet tregtare dhe prej Kroaci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.853Z

Tensione mes Serbise dhe Kroacise

brbrTensionet qe shkaktoi kriza e emigranteve po kthehen ne nje lufte tregtare mes armiqve te dikurshem Serbise dhe Kroacise Akuzave te dyanshme per menyren e menaxhimit te krizes i jane shtuar edhe kufizimet e vendosura ne kufi Autoritetet serbe njoftuan embargon e mallrave qe vijne nga Kroacia dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama