Rezultate te kerkimit per termin: +Krujes

Total: 1712
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.523Z

Projekti per pazarin e Krujes

brbrMinistrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglantina Gjermeni inspektoi punimet e kryera ne projektin Rigjallerimi dhe permiresimi i zones turistike 8211 Pazari i Krujes Projekti me vlere prej rreth 800 mije dollaresh qe po financohet nga fondi shqiptaro-amerikan i zhvillimit do ti jape nje fiz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.598Z

Perurohet rruga karakteristike Pazari i Krujes-Kala

Ne vijim te vizites ne qytetin e Krujes, Kryeministri Berisha, i shoqeruar nga Ministri i Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve, Ylli Pango dhe autoritete vendore peruroi dje rrugen e re karakteristike Pazari i Krujes - Kala, investim i qeverisjes vendore. Me pas, nen shoqerine e shume qytetareve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.490Z

Zjarr i fuqishem ne Malin e Krujes

PUBLICITET Nje zjarr i fuqishem ka perfshire malin e qytetit te Krujes Zjarri ka 3 vatra te cilat sipas punonjesve te sherbimit pyjor te Krujes mund te rrezikojne dhe qytetinbr br Nga zjarri rrezikohen disa banesa te cilat jane ne dalje te qytetit Me te rende situaten e ka bere pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.936Z

Mbyllen guroret e Krujes

Prodhimi i çimentos dhe i gëlqeres, përgjatë dhjetë viteve të fundit kanë shkaktuar dëme të mëdha mjedisore në Fushë-Kruje dhe për këtë arsye Ministria e Mjedisit urdhëroi mbylljen e guroreve. Janë pl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.521Z

Rivleresohet figura e Mustafa Krujes

Ne perkujtimin e Mustafa Krujes, studiuesit kane bere thirrje per rishikimin dhe rivleresimin e figures se tij.Simpoziumi shkencor vuri ne pah vlerat qe Kruja ka sjelle jo vetem si politikan, por veçanerisht si studiues i gjuhes shqipe.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.411Z

Qyteti i Fushe Krujes pa autoambulance

Keto jane dy autoambulancat qe duhet te sherbejne per emergjencat mjekesore te 40 mije banoreve te Fushe Krujes Njera prej tyre nuk punon prej kohesh per shkak te nje defekti ndersa tjetra eshte kthyer prej 5 vitesh ne nje mjedis qe ska nevoje per koment Banoret e Fushe Krujes thone se jane te detyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.885Z

Digjet magazina ne Borizane te Fushe-Krujes

DURRES - Diten e marte ne te gdhire, flaket e zjarrit perfshine nje magazine ne fshatin Borizane te Fushe-Krujes. Ne vendngjarje shkuan zjarrfikeset, te cilat munden qe ta shuanin zjarrin qe shkaktoi deme te konsiderueshme materiale. Magazina ishte prone e Beqir Gjones, banor i Fushe-Krujes. Magazin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama