Rezultate te kerkimit per termin: +Krum

Meta: total 1000 / total_found 1053 / time 0.000 / keyword[0] krum / docs[0] 1053 / hits[0] 1840 /
Aksident i rëndë, makina përplas për vdekje 74-vjeçarin
  • 2019-02-01

Aksident i rëndë, makina përplas për vdekje 74-vjeçarin

Një i moshuar është aksidentuar për vdekje pak çaste më parë në qytetin e Hasit. Viktima është përplasur nga një makinë, ndërsa drejtuesi i mjetit menjëherë është arrestuar nga policia. Nga të dhënat e para të policisë lokale,  raportohet se ka ndërruar jetë i moshuari me in

Dëborë dhe akull, rrugët ku duhet të përdoren zinxhirë (Foto)
  • 2019-01-11

Dëborë dhe akull, rrugët ku duhet të përdoren zinxhirë (Foto)

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion lidhur me situatën në vend si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të dëborës. Në rajonin jugor Gjirokastër, gjatë natës ka pasur reshje shiu. Situata në akset e këtij Qarku është përmirësuar ndjeshëm. Qarkullimi kryhet normalisht. Të gjith

Dëbora bllokon vendin, ja rrugët që kalohen me zinxhirë
  • 2019-01-10

Dëbora bllokon vendin, ja rrugët që kalohen me zinxhirë

Reshjet e dendura të dëborës të cilët kanë përfshirë vendin prej disa ditësh vijojnë të krijojnë probleme në zona të ndryshme. Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion të detajuar lidhur me situatën deri në orët e para të ditës së sotme në të gjithë vendin. Në rajonin jugo

Kukësi, nën pushtetin e dëborës
  • 2018-12-18

Kukësi, nën pushtetin e dëborës

Kukësi është përfshirë nga reshje dëbore me intensitet të ulët, shoqëruar me temperatura të ulëta. Trashësia e dëborës në Kukës arrin 5 cm, në Krumë 7 cm dhe në Bajram Curr 10 cm. Sipas informacionit të Stacionit Ushtarak Meterologjik Kukës temperatura aktuale është -1 gradë

Përplasen dy automjete në Has, humb jetën 6-vjeçarja
  • 2018-09-07

Përplasen dy automjete në Has, humb jetën 6-vjeçarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Krumë-Qaf-Prush ditën e sotme. Raportohet se dy automjete janë përplasur dhe për pasojë ka humbur jetën një vajzë 6-vjeçare. Dy mjete janë përplasur midis tyre, me drejtues shtetasit H.F. rreth 42 vjeç, banues në Krumë, Has dhe T.K.

Tenton të korruptojë policin, arrestohet drejtuesi i mjetit në Kukës
  • 2018-08-06

Tenton të korruptojë policin, arrestohet drejtuesi i mjetit në Kukës

Një 38-vjeçar, i cili drejtonte mjetin në gjendje të dehur ka tentuar të korruptojë policin me një sasi lekësh për ti shpëtuar gjobës për shkelje të qerkullimit rrugor. Ky veprim i ka kushtuar akoma më shumë shtetasit Fatmir Muneka nga fshati Tregtan i Hasit, i cili është arrestuar

Has, plagoset me armë një 52-vjeçar, pranga autorit
  • 2018-03-18

Has, plagoset me armë një 52-vjeçar, pranga autorit

Një konflikt midis dy bashkëfshatareve në Franishtë të Hasit, ka avancuar deri në përdorimin e armës nga 30-vjeçari Abedin Cenalia. Ai ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të 52-vjeçarit, me iniciale S.Sh. dhe është arrestuar në flagrancë nga policia. “Arrestimi i tij u bë p