Rezultate te kerkimit per termin: +Kryedemokrati +Lulzim +Basha

Meta: total 1000 / total_found 1102 / time 0.002 / keyword[0] kryedemokrati / docs[0] 1246 / hits[0] 1426 / keyword[1] lulzim / docs[1] 36687 / hits[1] 58261 / keyword[2] basha / docs[2] 46587 / hits[2] 146082 /
Basha zbulon fakte tronditëse nga grabitja në Rinas!
  • 2019-04-11

Basha zbulon fakte tronditëse nga grabitja në Rinas!

Kryedemokrati Lulzim Basha ka fajësuar direkt kryeministrin Edi Rama për vjedhjen e 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit. Basha deklaroi se përgjegjësia e sigurisë në Rinas është e shtetit, por për të dytën herë dështoi. 48 orë pas tronditjes së Shqipërisë dhe të mbarë bot

Grabitja në Rinas/ Basha: Policia lufton kundër popullit, kriminelët vjedhin në mes të ditës
  • 2019-04-10

Grabitja në Rinas/ Basha: Policia lufton kundër popullit, kriminelët vjedhin në mes të ditës

Kryetari demokrat Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat foli për grabitjen e ndodhur dje në Rinas. Basha theksoi se kjo është dëshmi e qartë e gjendjes në të cilën ndodhet shteti dhe kryesisht policia. Në Rinas ku është zona me e sigurt kryhet grabitje me armë në mes të ditë

Do e varrosim fenomenin Rama, Basha i prvishet oligarkëve: O shushunja, do tju
  • 2019-04-07

Do e varrosim fenomenin Rama, Basha i prvishet oligarkëve: O shushunja, do tju

Me tone të ashpra dhe premtimin për të ndryshuar nga themelet sistemin politik në Shqipëri, Lulzim Basha ka entuziazmuar qindra qytetarë të Rrogozhinës që e pritën sot në shesh. Kryedemokrati u ndal në bashkinë e drejtuar nga PDIU dhe nga aty sulmoi oligarkët, duke thënë se sistemi i

Basha: Prindërit e mi mezi shtyjnë muajin; Sdo ketë pension nën 250 mijë lekë
  • 2019-04-07

Basha: Prindërit e mi mezi shtyjnë muajin; Sdo ketë pension nën 250 mijë lekë

Kryetari demokrat, Lulzim Basha deklaroi sot se kur të vijë në qeveri do të rrisë pensionet. Ai premtoi se nuk do të ketë pension nën 250 mijë lekë. Bashkohuni me ne, bashkohuni me këtë shumicë, bashkohuni me shumicën dërrmuese të shqiptarëve, se sot jemi shumicë morale dhe politi

Reforma zgjedhore/ Basha luan topin: Duam lista të hapura! A do e pranojë Rama?
  • 2019-04-06

Reforma zgjedhore/ Basha luan topin: Duam lista të hapura! A do e pranojë Rama?

Ditën e djeshme, kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi  një bashkëbisedim me studentët në Korpusin Universitar, ku përveç premtimeve për rrëzimin e Ligjit për Arsimin e Lartë dhe financimin e etazheve për 10 mijë studentë, foli edhe për krizën politike. Në bazë të situatës së kr

Basha nga Shkodra: Shqipërisë po ia merr ajrin një mostër politike dhe kriminale!
  • 2019-04-02

Basha nga Shkodra: Shqipërisë po ia merr ajrin një mostër politike dhe kriminale!

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi sot nga Shkodra se protesta madhështore e 13 prillit, ka vetëm një përfundim, rrëzimin e diktaturës dhe triumfin e demokracisë. Më tej Basha hodhi një sërë akuzash në drejtim të qeverisë, duke theksuar se sot Shkodrës dhe mbarë Shqipërisë po ia

Kemi frikë me dalë në Shkodër
  • 2019-04-01

Kemi frikë me dalë në Shkodër

Kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi një takim me mbështetësit e selisë blu dhe qytetarët në Malësinë e Madhe. Në takim me disa biznese familjare, Basha tha se mungesa e drejtësisë i ka çuar shqiptarët drejt dëshpërimit. Sipas tij, kjo qeveri ka ngritur trarë të padukshëm dhe po z