Rezultate te kerkimit per termin: +Kryedemokrati

Meta: total 1000 / total_found 1017 / time 0.000 / keyword[0] kryedemokrati / docs[0] 1017 / hits[0] 1184 /
Tiranë, Basha: Ta largojmë Ramën, të dielën votoni për ekonominë
  • 2017-06-23

Tiranë, Basha: Ta largojmë Ramën, të dielën votoni për ekonominë

Partia Demokratike zhvilloi mitingun e saj përmbyllës në qytetin e Tiranës. Në miting ishin të pranishëm edhe figura të PD-së, të cilët me herët kanë kritikuar kreun Lulzim Basha. Në këtë takim përmbyllës u vë re pjesëmarrja e Majlinda Bregut dhe e Eduart Selamit. Kryedemokrati

No Pic available
  • 2017-06-23

Refuzimi i McAllister, Basha: Asnjë pishman, ofronte 4 Ministra të propozuar nga Rama

Pas marrëveshjes me Ramën, kryedemokrati Basha nuk ka asnjë pishman për refuzimin e paketës McAllister. Në Tonight Ilva Tare, Basha tha se kjo paketë parashikonte katër Ministra teknikë të propozuar nga Rama, ndërsa marrëveshja me Kryeministrin kishte garanci më të shumta zgjedhore. Ba

No Pic available
  • 2017-06-22

Basha në Elbasan: Në 2009 me zgjodhët deputet, a do më votoni si Kryeministër?

Në qarkun që 8 vjet më parë e çoi në Kuvend si kryedeputet të demokratëve, Lulzim Basha, kërkoi besimin për Kryeministër. Në mitingun përmbyllës, Basha kërkoi ball lartë votën, pasi u kujtoi premtimin e përmbushur për tunelin. Basha: Këtu kam qenë para 8 vitesh, qershor i 2009 k

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha ashpërson tonet nga Kukësi: Kush guxon të prekë votat, e pret burgu!

Kryedemokrati Lulzim Basha ashpërsoi tonet nga qyteti i Kukësit, aty ku deklaroi se i priste burgu të gjithë ata që guxonin të preknin votat e lira të qytetarëve. Ju them fjalë burrash, kush guxon të prekë votat, i pret burgu i pamëshirshëm. Hiqni duart nga zgjedhjet, tha Basha. Ai tha

No Pic available
  • 2017-06-21

Aleanca Kuq e Zi mbështet LSI-në në 25 qershor, përkrahësit do votojnë për Numrin 1

I papritur qe vendimi i Lulzim Bashës për të moskandiduar në listat e tij kreun e Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiun. Spahiu, i cili i dha Bashës një mbështetje të madhe u shpreh i indinjuar nga vendimi i papritur i kryedemokratit, duke hequr dorë edhe nga politika. Por zhvillimet e fundit

No Pic available
  • 2017-06-20

Basha: Të dielën bie republika e vjetër, shembim tullën e fundit të krimit

Nga Kavaja,  ku përmbylli fushatën elektorale, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, tha se  Edi Rama ka menduar vetëm për veten e tij e si të fuqizojë kriminelë.  Sipas tij të dielen qytetarët do të vendosin nëse do të vazhdojmë 4 vjet të tjera me fasada, krim d

No Pic available
  • 2017-06-19

Basha, Ramës: Ndal humorin e zi, me 25 qershor Rilindja dhe tepsia në Osum

Në mitingun përmbyllës të fushatës në Berat, kreu i Partisë Demokratike e cilësoi rilindjen si katastrofën më të madhe kombëtare  në 27 vite. Basha paralajëmroi Ramën të ndalë humorin e zi me hallet e shqiptarëve, pasi këta të fundit do të hedhin në Osum me 25 qershor Rili