Rezultate te kerkimit per termin: +Kryediplomat

Meta: total 315 / total_found 315 / time 0.000 / keyword[0] kryediplomat / docs[0] 315 / hits[0] 333 /
SHBA-Rusi, dakord për hetim ndërkombëtar të sulmit me gaz kimik në Siri
  • 2017-04-13

SHBA-Rusi, dakord për hetim ndërkombëtar të sulmit me gaz kimik në Siri

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia ranë dakord të mërkurën të punojnë së bashku për një hetim ndërkombëtar rreth një sulmi sirian me armë kimike javën e kaluar, i cili u bë shkak për kundërpërgjigjen amerikane me raketa. Uashingtoni ia hedh fajin për sulmin presidentit sirian Bashar As

No Pic available
  • 2017-04-13

SHBA-Rusi, dakord për hetim ndërkombëtar të sulmit kimik në Siri

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia ranë dakord të mërkurën të punojnë së bashku për një hetim ndërkombëtar rreth një sulmi sirian me armë kimike javën e kaluar, i cili u bë shkak për kundërpërgjigjen amerikane me raketa. Uashingtoni ia hedh fajin për sulmin presidentit sirian Bashar As

SHBA-Rusi, dakord për hetim ndërkombëtar të sulmit kimik
  • 2017-04-13

SHBA-Rusi, dakord për hetim ndërkombëtar të sulmit kimik

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia ranë dakord të mërkurën të punojnë së bashku për një hetim ndërkombëtar rreth një sulmi sirian me armë kimike javën e kaluar, i cili u bë shkak për kundërpërgjigjen amerikane me raketa. Uashingtoni ia hedh fajin për sulmin presidentit sirian Bashar As

No Pic available
  • 2016-12-13

Trump zgjedh mikun e Putin si Sekretar Shteti, por partia e tij i shpall luftë

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump deklaroi dje në mbrëmje vonë se kishte përzgjedhur bosin e ExxonMobil, kompania më e madhe në botë e naftës dhe e gazit, Rex Tillerson, në postin e sekretarit të Departamentit amerikan të Shtetit. The New York Times shkruan se Trump ka hedhur p

No Pic available
  • 2016-10-28

Clinton do zgjedhë Joe Biden si kryediplomat të SHBA-ve, nëse bëhet presidente

Zëvendëspresidenti Joe Biden do të mbajë postin e Sekretarit të Shtetit, nëse Hillary Clinton bëhet presidente. Kjo bëhet e ditur nga mediat amerikane, të cilat theksojnë se 73-vjeçari Biden ka eksperiencën e duhur për të qenë kryediplomat i SHBA-ve. Raportohet se Biden është në kr

No Pic available
  • 2016-10-21

Na falni Tirana, ministrin e kemi paksa budalla

Shqipëri është andej, Shqipëri është këndej, na falni vëllezër nga Tirana: ne të Kosovës kemi një kryediplomat budalla! Nga Salih Kabashi* Ai që Shqipërinë nuk e vë në vend të parë të meritorëve për çlirimin e Kosovës, edhe para Amerikës e NATO-s, mund të mos jetë i verbë

Nikoll Lesi: Hashim Thaçi, një president patriot e diplomat, që nuk e sulmon Ramën
  • 2016-10-20

Nikoll Lesi: Hashim Thaçi, një president patriot e diplomat, që nuk e sulmon Ramën

Nga Nikoll Lesi Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ishte mbrëmë në emisionin e të mirënjohurit Blendi Fevziu në TV Klan. Pas vizitës së Edi Ramës para pak ditësh në Serbi dhe takimit të tij më homologun Vuçiç shpërtheu një histeri mediatike shqiptaro-kosovare ndaj kësaj vizite