Rezultate te kerkimit per termin: +Kryediplomati +Hoxhaj

Meta: total 211 / total_found 211 / time 0.000 / keyword[0] kryediplomati / docs[0] 2345 / hits[0] 2638 / keyword[1] hoxhaj / docs[1] 4834 / hits[1] 13567 /
No Pic available
  • 2017-05-12

Kongresmenët amerikanë zbarkojnë në Kosovë

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka takuar sot delegacionin nga Kongresi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që po qëndrojnë për vizitë në Kosovë. Duke i falënderuar për miqësinë dhe mbështetjen e madhe të SHBA-së për Kosovën, Hoxhaj i ka informuar kong

No Pic available
  • 2017-05-03

Mogherini dhe Hahn kërkojnë demarkacionin para liberalizimit të vizave

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar të martën në Bruksel shefen e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini dhe Komisionerin për Zgjerim, Johannes Hahn. Në fokus të këtyre dy takimeve ishte çështja e liberalizimit të vizave për Kosov

No Pic available
  • 2017-04-12

Vuçiç për Jugosllavinë e re, qëndrimet e Bushatit dhe Hoxhajt

Kryeministri i Serbisë, i zgjedhur tashmë President Aleksandër Vuçiç, e ka konsideruar idenë e tregut të përbashkët rajonal si një rikthim në terma të rinj të Jugosllavisë plus Shqipërinë. Në përgjigje të këtij qëndrimi, ministri i Jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati thotë s

Hoxhaj në Top Story: Shqetësim për afrimin e shpejtë me Beogradin
  • 2016-11-04

Hoxhaj në Top Story: Shqetësim për afrimin e shpejtë me Beogradin

Vizita e Edi Ramës në Beograd dhe deklaratat e bëra prej tij atje u pritën përgjithësisht mirë në Kosovë, por para se kjo vizitë të ndodhte, pati një deklaratë të ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj. Për sa i takon normalizimit të raporteve Kosovë-Serbi, këtu vetëm K

Ministri Hoxhaj vizite zyrtare ne Suedi
  • 2016-10-18

Ministri Hoxhaj vizite zyrtare ne Suedi

Transmetuar me 17102016 - 1654 Prishtine 17 tetor 2016 NOAal-  Ministri i Puneve te Jashtme i Republikes se Kosoves Enver Hoxhaj ka udhetuar per vizite zyrtare ne Suedibr br Kryediplomati Hoxhaj do te takohet me homologen suedez

No Pic available
  • 2016-10-16

Luftë civile në diplomacinë shqiptare këtej dhe andej kufirit

Nga Fatos Tarifa Kanë bërë mjaft përshtypje këto ditë deklaratat e ministritit të Jashtëm të Republikës së Kosovës, z. Enver Hoxhaj, mbi vendin dhe rolin e Shqipërisë në Ballkan, posaçërisht në lidhje me qendrimin e Tiranës në raportet mes Prishtinës dhe Beogradit, si dhe në li

No Pic available
  • 2016-10-15

Ministri i Jashtëm i Kosovës kundër Ramës: Nuk duhet ndihma juaj për dialogun me Serbinë

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë në një prononcim për televizionin ART në Maqedoni se Kosova nuk ka nevojë për mbështetjen e Tiranës për dialogun me Serbinë. Ai ka thënë se për këtë punë, Kosova e ka mbështetjen amerikane dhe europiane, ndërkohë që duke ko