Rezultate te kerkimit per termin: +Kryediplomati

Meta: total 1000 / total_found 2301 / time 0.001 / keyword[0] kryediplomati / docs[0] 2301 / hits[0] 2587 /
No Pic available
  • 2017-06-16

Ish-kryediplomati francez: Shqipëria hap negociatat me BE këtë vit

Në një artikull të publikuar në Financial Times, Bernard Kouchner ish- Minister për Çështjet e Jashtme dhe Europiane të Francës, njëkohësisht bashkëthemelues i organizatës Mjekët pa Kufij, shkruan se zgjerimi i Bashkimit Europian do të vijojë dhe Shqipëria është rasti që hedh pos

No Pic available
  • 2017-06-11

Kryediplomati i Katarit në Moskë, porosia e Lavrov për krizën

Ministri i Jashtëm i Katarit ka zhvilluar një takim me homologun e tij rus në Moskë, takim i cili vjen pas ndërprerjes së lidhjeve diplomatike prej fqinjëve të vet. Të dy ministrat ranë dakord që kriza duhet të mbetet një çështje e brendshme.   Sheikh Mohammed bin Abdulrahman al-

No Pic available
  • 2017-06-08

Katari nuk tërhiqet, Bahreini merr të tjera masa, në lojë futet Irani e Rusia

Katari zotohet se nuk do të dorëzojë politikën e jashtme, ndërkohë që një varg shtetet të rajonit i kanë mbyllur dyert duke e akuzuar atë për mbështetje ndaj terrorizmit. Ministri i Jashtëm i Katarit, Sheik Mohammed bin Abdulrahman al-Thani tha se dëshiron diplomaci për zgjidhjen e k

No Pic available
  • 2017-06-03

Ish-kryediplomati serb: Serbia duhet të ballafaqohet me krimet e kryera në emër të popullit

Logjika e tanishme se të gjithë kanë bërë krime përveç nesh, nuk prodhon asgjë të mirë përveç urrejtjes së mëtutjeshme, tha politikani serb, Vuk Drashkovic. Nën organizimin e Fondacionit për vlera dhe mirëkuptim ndërkombëtar dhe mbështetur nga kryetari i Bundestagut Gjerman, Nor

No Pic available
  • 2017-06-01

Bushati: Pakti PS-PD hap rrugën për në BE

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ishte në Berlin, ku mori pjesë në Konferencën e Ministrave të Jashtëm të Europës Juglindore, takim i thirrur nga kryediplomati gjerman Sigmar Gabriel. Bushati shprehu bindjen se marrëveshja e arritur mes PS dhe PD do të jetë shumë e rëndësishme për

No Pic available
  • 2017-05-18

Lu zbret sërish në fushë, 120 minuta me Bashën, më pas takim me Ramën

Pas publikimit të 20 pikave ku Partia Demokratike dhe koalicioni opozitar i udhëhequr prej saj sqaronin se për çfarë kishin rënë dakord për zgjidhjen e krizës, në selinë blu mbërriti ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Donald Lu. Kryediplomati amerikan është takuar me kreun e PD, Lulz

No Pic available
  • 2017-05-12

Kongresmenët amerikanë zbarkojnë në Kosovë

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka takuar sot delegacionin nga Kongresi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që po qëndrojnë për vizitë në Kosovë. Duke i falënderuar për miqësinë dhe mbështetjen e madhe të SHBA-së për Kosovën, Hoxhaj i ka informuar kong