Rezultate te kerkimit per termin: +Kryekreje

Meta: total 70 / total_found 70 / time 0.000 / keyword[0] kryekreje / docs[0] 70 / hits[0] 72 /
Hakmarrja tragjike e dashurisë
  • 2019-02-21

Hakmarrja tragjike e dashurisë

Mexhit Prenci Përsiatje për dramën dhe spektaklin PROSTITUTA të dramaturgut dhe regjisorit profesionist LEKA BUNGO Prolog. Dom Simoni përpara spektatorëve:. Mirëmbrëma dhe mirëse keni ardhur në teatër. Do të përpiqem të ringjalli përpara jush një histori të vërtetë. Të vërtetë

No Pic available
  • 2017-07-10

Hari, një kryetar PD-je pa makinë: Si ia shtoi votat partisë vetëm me njerëzillëk

I ka rënë që të jetë kryetar i degës lokale të PD-së në një zonë mjaft të nxehtë, ku partia e tij pak vite më parë bëri historinë. Delvina, një bastion i majtë, dy herë ia besoi pushtetin lokal PD-së, derisa u dorëzua para ish- aleancës strategjike PS-LSI, që e rimorri qyteti

Çu bë shkollari Dritëro
  • 2017-02-05

Çu bë shkollari Dritëro

Nga Edi Rama* Çu bë shkollari Dritëro me bojë në duar E me penë të thyer në xhep? Çu bë admiruesi i zogjve krahëshkruar, Që i ndiqte nga lisi në lis, nga plepi në plep? Po ikim. Po të tjerëve do tu lëmë Të paktën një tregim, a një varg, Që mos skuqen kur në raft ti vënë

Të intervistosh penat e mëdha të shekullit XX
  • 2017-01-06

Të intervistosh penat e mëdha të shekullit XX

(Rreth librit me intervista BISEDA NË PARIS) Arta MARKU Pasi malësori kishte kaluar një natë me një shtojzovalle, edhe pse kishte marrë urdhrin se duhej të heshtte, nuk i rezistoi dot nxitjes për të rrëfyer. Zbuloi gjithçka kishte përjetuar, se nuk mundi ta ndrynte brenda vetes shijen ma

Jetë që ia vlen të rrëfehet
  • 2016-08-01

Jetë që ia vlen të rrëfehet

Jetë që ia vlen të rrëfehet Për Hedli Riçardsonin, gruan e parë të Hemingueit, tetë vjet më të madhe se ai, të skicuar në librin Një grua në Paris. Nga Arta MARKU Do të vinte një kohë e më në fund ajo do të gjendej gjithandej në një libër të tijin. Ama, do të ishte libri i

A është Vuçiç shembulli i demokracisë në Serbi?
  • 2016-06-19

A është Vuçiç shembulli i demokracisë në Serbi?

Jakup Krasniqi Cilësdo medie (portal) po ti hidhje një sy do ta vëreje një lajm: Në Serbi jetojnë tre mijë të dyshimtë që kanë bërë krime të rënda lufte në Kosovë, Bosnjë-Hercegovinë dhe Kroaci. Ky lajm, më saktë, ky informacion është dhënë nga Sandra Orloviç, e cila ësht

No Pic available
  • 2016-04-23

Teatri i ri modern dhe performatist i regjisorit Basha dhe dramaturgut Capaliku

Nga Mexhit Prençi (Made in Albania është drama e tretë e veprës Triologia Albanica që përfshin edhe monodramën Im from Albania dhe dramën Allegretto Albania me të cilën regjisori dhe dramaturgu morën çmimin e parë në Festivalin NdërkombëtarDrama të reja nga Europa në vitin 2010,