Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministr

Meta: total 228 / total_found 228 / time 0.000 / keyword[0] kryeministr / docs[0] 228 / hits[0] 264 /
A do t aneksoj Netanjahu edhe Bregun Perndimor t Jordanit?
  • 2019-04-08

A do t aneksoj Netanjahu edhe Bregun Perndimor t Jordanit?

Do t ushtroj “sovranitetin” izraelit n Bregun Perndimor t Jordanit duke mos br asnj dallim mes t gjith bllokut t vendbanimeve dhe atyre q jane t izoluara, tha kryeministri i Izraelit Benjamin Netanjahu n nj intervist televizive. Ai theksoi, se ka arritur q presidenti i SHBA-s, Donald Tru

Gjendet një automjet i braktisur me automatikë, policia fsheh ngjarjen
  • 2019-02-03

Gjendet një automjet i braktisur me automatikë, policia fsheh ngjarjen

Ish-kryeministr Berisha pretendon se qytetari dixhital ka bërë një denoncim të pazakontë. Në zonën Mjull-Bathore, në  Sauk të Tiranës është gjetur një automjet i braktisur dhe me municion brenda. Qytetari jep edhe targat e makinës dhe thotë se brenda Benz-it,  me targa AA757RU, jan

No Pic available
  • 2018-02-17

KOSOVA 10 VJET E PAVARUR: JO SHUMË PËR TË FESTUAR

Kosova feston 10 vjet pavarësi: Por problemet nuk janë pakësuar. Vendi ka nevojë pr reforma. Impulset pr to duhet t vijn nga brenda dhe nga jasht vendit, mendon Vilma Filaj-Ballvora. E gjitha q ne kemi sht pavarsia”, sht prgjigjia lakonike e nj studenti nga Kosova duke iu prgjigjur pyetjes

Turqia liron nga burgu gazetarin gjermano-turk Deniz Yücel
  • 2018-02-16

Turqia liron nga burgu gazetarin gjermano-turk Deniz Yücel

Deniz Yücel, një gazetar gjerman që ka qenë në burg për një vit në Turqi u lirua nga burgu. Avokati i tij transmetoi me twitter një fotografi të Yücelit me të shoqen, Dilek Mayatürk jashtë burgut të Stambollit. Avokati i Deniz Yücel’ Veysel OK shpërndau me anë të rrjetit t

Merkel uron Haradinajn, por ja çfarë i kujton kryeministrit të ri
  • 2017-09-13

Merkel uron Haradinajn, por ja çfarë i kujton kryeministrit të ri

Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel ka uruar sot kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinajn për detyrën e re. Në urimin e saj, Merkel i garanton atij mbështetjen e qeverisë gjermane, por i kujton të gjithë detyrat që ai ka përpara dhe që duhet ti realizojë. Ju përgëzoj për zgjedhjen

No Pic available
  • 2017-06-09

Rama kërkon votat e minoritarëve dhe sulmon Vangjel Dulen: Ja pse sduhet ti besoni më

Në dy takime me banorët e Xarrës dhe Finiqit në Sarandë, kryeministri Edi Rama përveç sulmeve për kryedemokratin Basha ka shigjetuar edhe kreun e PBDNJ-së, Vangjel Dulen. Mos i jepni asnjë votë. Pse ajo karrige nuk mban njeri tjetër përveç Vangjelit,- iu drejtua Rama minoritarëve të

Dhjetë pika për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Shqipëri
  • 2016-10-25

Dhjetë pika për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Shqipëri

Nga Veton Surroi Kosova është shtet i qytetarëve të saj, me shumicë shqiptarë. Në pamundësi që Shqipëria, për shkaqe historike, të bëhet shtet i shqiptarëve, shqiptarët e Kosovës e kanë ndërtuar shtetin e vet. Shqipëria dhe Kosova, dy shtete të kombit shqiptar, nuk mund të je