Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeminist

Total: 5684
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.896Z

Ilir Meta kryeministër?

Katër vjet më parë, me shifrat e pjesshme të zgjedhjeve të 2009-ës në dorë, thashë gjatë një lidhjeje direkte nga KQZ se LSI mund të tundohej nga bashkimi i votave me Partinë Demokratike. Paneli në studion e televizionit ku punoja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.798Z

Haradinaj: Unë jam kryeministër konsensual

Ka përfunduar takimi i presidentes me zyrtarët e AAK-së. Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, tha se ky takim ishte një mundësi e mirë për konsultime të ndërsjella për të dalë nga ngërçi. I pyetur për kryeministër ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.723Z

Arben Gashi: JO Ramushi kryeministër, por Isa!

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi ka konfirmuar se kjo parti ka vendosur që ta ketë kandidatin e saj për kryeministër, duke i hedhur poshtë zërat brenda AAK-së se për këtë ende nuk është vendosur brenda Bllokut. “Kryesia e LDK-s&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.630Z

Parashikimi i Ivanoviqit: Haradinaj kryeministër

Ish-sekretari shtetëror në të ashtuquajturën Ministri për Kosovën, Oliver Ivanoviq, mendon se Tribunali i Hagës do ta lirojë ish – komandantin e UÇK-së, Ramush Haradinajn, dhe se më të kthyer nga Haga ai serish do të bëhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.976Z

Mos ma vrit fëmijën zoti kryeministër!

Mëngjesi lindi si fëmijë. Qante shtruar. Piklat e ngrohta që derdheshin trotuareve zbusnin dimrin. Hapat trokisnin njëlloj; shkonin-vinin, iknin dhe mbeteshin po aty. Askush nuk dinte gje për varret. Ishin hapur e prisnin. Piklat derdheshin qetesisht mbi to. Nuk e di en

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.391Z

Limaj nuk kandiohet për kryeministër

PRISHTINE- Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj nuk do të kandidohet për kryeministër. Limaj tha se për këtë duhet të vendosin fillimisht qytetarët me votën e tyre. Limaj shprehet se Nisma, u ofron njerëzve mundësin&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.056Z

Lutfi Haziri: Me Isën Kryeministër deri në fund

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se vetëm Isa Mustafa duhet të bëhet Kryeministër. Këtë reagim Haziri e ka bërë pasi është përmendur emri i tij si Kryeministër i ri i Kosovës. “

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama