Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministri +Fico

Total: 125
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.500Z

Rama: Shpresojmë që Sllovakia ta njohë Kosovën. Fico: Nuk ndryshojmë qëndrim

TIRANE - Kryeministri Edi Rama e shfrytëzoi vizitën e homologut të tij sllovak në Tiranë, për të kërkuar bashkëpunimin e Sllovakisë edhe në njohjen e pavarësisë së Kosovës. Në konferencën e përbashkët për shtyp, pas takimit të zhvilluar në Kryeministri, Rama falënderoi homolog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.512Z

Fico takon Nishanin: Hapini dyert biznesit, Sllovakia ju mbështet drejt BE

Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Tiranë, ripërsërit mbështetjen e vendit të tij ndaj Shqipërisë për procesin e integrimit në Bashkimin Europian. Në vijim të takimeve zyrtare me autoritetet më të larta të vendit, Fico u prit nga Pres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.498Z

Fico Statusi ne qershor

Robert Fico, kryeministër i Sllovakisë në vijim të një turi Ballkanik qëndroi edhe në Tiranë për një vizitë 1-ditore, duke ofruar mbështetje të pakushtëzuar për Shqipërinë në integrimin europian, por edhe m&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.513Z

Fico me Ramën: Veç Kosovëspër të gjithë të tjerat jemi dakord

Të tjera rreth shkrimit VD Meta me Ficon: Përparësi integrimi në BE Nishani pret Ficon: Prioriteti ynë, integrimi TIRANË - Kryeministri Rama shfrytëzoi vizitën e homologut të tij sllovak në Tiranë për të kërkuar njohjen e Kosovës. Po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.501Z

Robert Fico Statusin ne qershor

Robert Fico, kryeministër i Sllovakisë në vijim të një turi Ballkanik qëndroi edhe në Tiranë për një vizitë 1-ditore, duke ofruar mbështetje të pakushtëzuar për Shqipërinë në integrimin europian, por edhe m&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.504Z

Nishani-Fico: Intensifikim dialogut politik dhe komunikimit dypalësh

TIRANE - Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim kryeministrin e Sllovakisë, Robert Fico dhe delegacionin që e shoqëron. Presidenti Nishani i vlerësoi marrëdhëniet midis Shqipërisë dhe Sllovakisë si shumë të mira dhe shtoi se ne kemi vullnetin e palëkundur për z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.503Z

Meta, Fico: Avancim të reformave për forcimin e ligjit dhe zhvillimin e ekonomisë

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti në një takim kryeministrin e Sllovakisë, Robert Fico, me të cilin biseduan për forcimin e marrëdhënieve dypalëshe dhe zgjerimit të bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve. Në këtë takim Fico shoqërohej nga Zv. Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama